Widowiskowe pokazy chemii w lęborskim Mechaniku

01 grudnia 2012r. | Drukuj

Pracownicy Centrum Chemii w Małej Skali Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu poprowadzili w Lęborku warsztaty i pokazy chemiczne, w których udział wzięło ok. 100 uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych.

fot. Sławomir Łukaszuk

Profesjonalizm oraz poczucie humoru prowadzących pokazały, iż chemia to również inspirująca i ciekawa nauka. Było kolorowo i wybuchowo. W części warsztatowej uczniowie pracując w dwuosobowych zespołach otrzymywali tlen, wodór, chlor i acetylen. Dowiedzieli się również jak działa tabletka musująca i spala się butan. Największym hitem tej części spotkania była zmiana zabarwienia monet 1, 2 i 5 groszowych na „srebrne”.

Podczas pokazów to uczniowie byli głównymi bohaterami. Pod czujnym okiem prowadzących zrobili m.in. chemiczną „lokomotywę”, smoka ziejącego trójkolorowym ogniem oraz podjęli próbę podpalenia stołu – oczywiście bez powodzenia.

– Jestem przekonana iż takie żywe lekcje chemii przejdą już do tradycji naszej szkoły i w przyszłym roku ponownie się spotkamy – podsumowała Hanna Agatowska, organizatorka wydarzenia.

Galeria

fot. Sławomir Łukaszuk


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz