Muzyczna historia Lęborka

07 grudnia 2010r. | Drukuj

Lębork doczekał się pierwszego w swojej historii ujęcia faktograficznego rozwoju muzyki związanej z tym miastem. Lucyna i Wojciech Siedlikowie w swojej książce „Lębork na pięciolinii” dokonali próby syntetycznej prezentacji aktywności kulturalnej w sferze muzyki.

Książka Państwa Siedlików jest zdumiewającym dziełem obrazującym rozwój muzyki i kultury muzycznej w Lęborku. Zawiera ona opis placówek kulturalnych, przedstawia działania w zakresie wychowania muzycznego w lęborskich szkołach. Opisano tu także historię zespołów pieśni i tańca, orkiestr i chórów. Dla bardziej przejrzystego układu treści opracowano w formie oddzielnych haseł muzykę kaszubską, kościelną, rozrywkową i rockową związaną z miastem.

Fot. biblioteka.lebork.pl

„Lębork na pięciolinii” to także bogata galeria osobowości, artystycznego świata miasta. Zaprezentowano cykliczne imprezy masowe, poświęcono uwagę Muzykaliom Lęborskim. W niniejszej publikacji czytelnik znajdzie także zarchiwizowane utwory muzyczne związane z Lęborkiem – hejnały, hymny szkół i piosenki o Lęborku. Nie brakuje tu też licznych zdjęć.

Oficjalna prezentacja książki odbędzie się 10 grudnia o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej w Lęborku. W programie tego spotkania przewidziano koncerty licznych lęborskich zespołów m.in. Belferek, Lenino, ZPiT Ziemia Lęborska, Majesstico.


Opublikowano w: Kultura i edukacjaLębork
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz