fot. Fundacja Citizen Project

Jak świadomie „być online” i jak interpretować innych online? Czym jest digitalna tożsamość? Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy interdyscyplinarno – badawczego projektu  „Dynamiczna tożsamość” zrealizowanego dzięki współpracy Fundacji Citizen Project, holenderskiej Fundacji Ezzev i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku.

[youtube_sc url=http://www.youtube.com/watch?v=g0ChmeDBCKE]

W ramach edycji projektu „Dynamiczna tożsamość – warsztaty interdyscyplinarne 2012” zorganizowane były trzy rodzaje pilotażowych warsztatów: dla uczniów gimnazjum, nauczycieli gimnazjum oraz niepedagogicznych pracowników szkoły. Program skupiał się na Internecie jako środku społecznego przekazu. Warsztaty miały wywoływać refleksję jak świadomie „być online” i jak interpretować innych online.

fot. Fundacja Citizen Project

Poprzez dyskusję na temat tożsamości, komunikacji, publikacji oraz etyki, uczestnicy rozwijali umiejętności świadomego, krytycznego i twórczego korzystania z Internetu.

Wynikiem Projektu „Dynamiczna tożsamość – warsztaty interdyscyplinarne 2012” będzie polsko-angielska publikacja w formie książki oraz w formie digitalnej, która zgromadzi materiały potrzebne dla nauczycieli, aby mogli samodzielnie prowadzić tego typu warsztaty.

Projekt powstał w 2011 roku, kiedy Fundacja Citizen Project razem z holenderską Fundacją Ezzev i Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku testowała pierwszą wersję warsztatów w grupie licealistów. Obecnie narodowa edycja projektu 2012 realizowana jest pod patronatem MKiDN, MAC oraz NCK, przez Fundację Citizen Project jako organizatora, dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Edycja projektu 2012-2015 o europejskim zasięgu, realizowana będzie we współpracy ośmiu partnerów z 4 krajów UE: m.in. z Uniwersytetem w Lejdzie (Holandia), Uniwersytetem Amsterdamskim (Holandia) oraz z organizacjami w Grecji i na Cyprze.

Autorzy projektu:  reżyserka filmowa Beata Staszyńska oraz architekt funkcjonalności Internetu Onno Hansen zapraszają do udziału w internetowej sondzie, w terminie 3-9.12.2012. Ma ona pokazać, jak różne pokolenia przeżywają swoją obecność w Internecie.

Sonda znajduje się tu:  www.dynamicznatozsamosc.org/sonda-2012/

Im więcej osób weźmie udział w badaniu, tym jej wynik będzie wiarygodnej opisywać teraźniejszą sytuację. Program do samodzielnej realizacji warsztatów Dynamiczna Tożsamość będzie dostępny bezpłatnie od 14.12.2012 na stronie projektu: www.dynamicznatozsamosc.org

Galeria

fot. Fundacja Citizen Project

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.