Dynamiczna tożsamość. Weź udział w sondzie i pomóż w badaniu

30 listopada 2012r. | Drukuj

Jak świadomie „być online” i jak interpretować innych online? Czym jest digitalna tożsamość? Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? To tylko niektóre pytania, na które musieli odpowiedzieć uczestnicy interdyscyplinarno – badawczego projektu  „Dynamiczna tożsamość” zrealizowanego dzięki współpracy Fundacji Citizen Project, holenderskiej Fundacji Ezzev i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku.

W ramach edycji projektu „Dynamiczna tożsamość – warsztaty interdyscyplinarne 2012” zorganizowane były trzy rodzaje pilotażowych warsztatów: dla uczniów gimnazjum, nauczycieli gimnazjum oraz niepedagogicznych pracowników szkoły. Program skupiał się na Internecie jako środku społecznego przekazu. Warsztaty miały wywoływać refleksję jak świadomie „być online” i jak interpretować innych online.

fot. Fundacja Citizen Project

Poprzez dyskusję na temat tożsamości, komunikacji, publikacji oraz etyki, uczestnicy rozwijali umiejętności świadomego, krytycznego i twórczego korzystania z Internetu.

Wynikiem Projektu „Dynamiczna tożsamość – warsztaty interdyscyplinarne 2012” będzie polsko-angielska publikacja w formie książki oraz w formie digitalnej, która zgromadzi materiały potrzebne dla nauczycieli, aby mogli samodzielnie prowadzić tego typu warsztaty.

Projekt powstał w 2011 roku, kiedy Fundacja Citizen Project razem z holenderską Fundacją Ezzev i Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Gdańsku testowała pierwszą wersję warsztatów w grupie licealistów. Obecnie narodowa edycja projektu 2012 realizowana jest pod patronatem MKiDN, MAC oraz NCK, przez Fundację Citizen Project jako organizatora, dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Edycja projektu 2012-2015 o europejskim zasięgu, realizowana będzie we współpracy ośmiu partnerów z 4 krajów UE: m.in. z Uniwersytetem w Lejdzie (Holandia), Uniwersytetem Amsterdamskim (Holandia) oraz z organizacjami w Grecji i na Cyprze.

Autorzy projektu:  reżyserka filmowa Beata Staszyńska oraz architekt funkcjonalności Internetu Onno Hansen zapraszają do udziału w internetowej sondzie, w terminie 3-9.12.2012. Ma ona pokazać, jak różne pokolenia przeżywają swoją obecność w Internecie.

Sonda znajduje się tu:  www.dynamicznatozsamosc.org/sonda-2012/

Im więcej osób weźmie udział w badaniu, tym jej wynik będzie wiarygodnej opisywać teraźniejszą sytuację. Program do samodzielnej realizacji warsztatów Dynamiczna Tożsamość będzie dostępny bezpłatnie od 14.12.2012 na stronie projektu: www.dynamicznatozsamosc.org

Galeria

fot. Fundacja Citizen Project


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Już jutro w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku odbędzie się Sympozjum pt.: „Święta Barbara – patronka rybaków i ludzi morza”
Czas wolny mieszkańców Pomorza na starej taśmie filmowej. Kino Historyczne już w najbliższą środę!
„Echa wojny-trzy historie”-spotkanie w słupskiej bibliotece już w najbliższy wtorek
Tom Malinowski ze Słupska został amerykańskim kongresmenem
O represjach wobec Polaków w Związku Sowieckim już jutro w Miejskiej Bibliotece w Słupsku
Słupscy doktoranci historii już jutro zapraszają na obrady!
SŁUPSKIE CENTRUM KULTURY KASZUB zaprasza na nowy cykl kulturalny pt. CZYTANIE KASZUB-CZËTANIÉ KASZËB
Koniec etnofilologii kaszubskiej na Uniwersytecie Gdańskim?

Najnowsze komentarze