Atomowy Autobus na Pomorzu. Zbudują jądrówkę?

29 listopada 2012r. | Drukuj

Cztery miasta na Pomorzu odwiedzi Atomowy Autobus. Pierwsze spotkanie dotyczące budowy elektrowni jądrowej odbędzie się 1 grudnia w Gdańsku. Wszyscy chętni będą mogli porozmawiać z ekspertami, posiadającymi ogromną wiedzę na temat energii atomowej.

www.wikipedia.pl

Spotkanie odbędzie się w Gdańskim Parku Naukowo- Technologicznym. Do obejrzenia będzie makieta elektrowni jądrowej. Przy stoiskach edukacyjnych goście będą mogli zgłębić swoją wiedzę o energii atomowej. Zorganizowano tam również kawiarenki energetyczne, w których przy kawie będzie można podyskutować na ważne tematy.

W naszym województwie nie ma dużych mocy wytwórczych. Większość energii jest sprowadzana z południa Polski. Dlatego celem wybudowania elektrowni jądrowej na Pomorzu jest zrównoważenie tej pustyni energetycznej w naszym regionie.

Poza Gdańskiem, Atomowy Autobus odwiedzi także Puck (3 grudnia), Choczewo (3 grudnia) oraz Wejherowo (4 grudnia).


Opublikowano w: TrójmiastoWejherowoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. ceynowa pisze:

    Szkoda, że pieniądz / kapitał ponownie wygrywa z razsądkiem. Nasze dzieci i wnuki nasze, od których to, tę ziemię tylko dzierżawimy, będa płacić rachunek za nasz prąd. Inne, alternatywne możliwości są też możliwe, jednak wybiera się krótkowzroczny profit. To potwierdza, że pieniądz a nie rozsądek rządzi jeszcze dzisiejszym światem. Przesylam pozdrowienia do Fukushimy i Czernobilu.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze