Nowy pas zieleni przy zjeździe z obwodnicy w Gdyni Chyloni

28 listopada 2012r. | Drukuj

Od kilku tygodni trwają prace związane z zazielenianiem pasa naprzeciw marketu Tesco. Z pewnością będzie to miłe zaskoczenie dla przyszłorocznych turystów odwiedzających Półwysep Helski. Stojąc w korku będą mieli co podziwiać.

fot. Pas zieleni przy zjeździe z obwodnicy w Gdyni Chyloni/GK

Jeszcze parę tygodni temu zjeżdżając z Obwodnicy Trójmiejskiej w Gdyni oczom naszym ukazywało się skupisko bloków z wielkiej płyty. Od niedawna pas zieleni nabiera innego wymiaru. Miasto Gdynia zadbało o ten teren. – Teren opracowania obejmuje szeroki pas rozdziału jezdni o ciekawej ekspozycji w związku z powyższym zaprojektowano roślinność drzewiastą, trawy ozdobne podsadzone bylinami oraz rośliny cebulowe – informuje Joanna Grajter rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni. Nowy, efektowny widok w miejscu gdzie stoją szare bloki i przejeżdżają często samochody ciężarowe, będzie miłą odmianą zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

– W związku z dużym natężeniem i uciążliwością ruchu kołowego w tym rejonie Miasta zaistniała uzasadniona konieczność zagospodarowania fragmentu pasa międzyjezdniowego jednego z głównych ciągów komunikacyjnych Trójmiasta, jakim jest Obwodnica Trójmiejska, użytkowana zarówno przez mieszkańców jak i turystów zmierzających na Półwysep Helski – tłumaczy rzecznik prasowy UM Gdyni. Posadzona roślinność – podniesie walory estetyczne i krajobrazowe przedmiotowego terenu, pozytywnie wpływając na jego użytkowników – dodaje Grajter.

Prace prowadzone w obrębie pasa międzyjezdniowego Obwodnicy Trójmiejskiej na wysokości marketu Tesco realizowane są na zlecenie Gminy Miasta Gdyni i prowadzone pod nadzorem Biura Ogrodnika Miasta w oparciu o wcześniej przygotowany projekt nasadzeń roślinnych. Stanowi on kontynuację projektu nasadzeń zrealizowanych w roku ubiegłym w obrębie ronda przy wjeździe na Obwodnicę od ul Morskiej.

Prace mają zakończyć się z końcem listopada a koszt nasadzeń wraz z trzyletnią pielęgnacją wynosi 280 tysięcy złotych.

 Galeria

fot. GK


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz