Rozdają komputery. Walczą z wykluczeniem cyfrowym

27 listopada 2012r. | Drukuj

Lęborski Urząd Miejski rozpoczął projekt unijny dzięki któremu 75 rodzin otrzyma bezpłatnie komputery z dostępem do Internetu przez pięć lat. Z projektu skorzysta także sześć szkół oraz Środowiskowy Dom Samopomocy.

fot. UM Lębork

Konferencja otwierająca projekt odbyła się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 3 w Lęborku. Na spotkanie zorganizowane przez Urząd Miejski zaproszono mieszkańców miasta, którzy zostali zakwalifikowani do uczestnictwa w projekcie, przedstawicieli lęborskich szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz MOPSu.

Konferencję otworzyła wiceburmistrz Alicja Zajączkowska, oraz naczelnik Wydziału Promocji i Kultury realizującego w urzędzie projekt Elżbieta Rekowska-Klassa. Firma AP Edukacja zaprezentowała zakres szkoleń z obsługi komputera i Internetu oraz przeprowadziła zapisy na szkolenia, z których skorzystają mieszkańcy przed otrzymaniem komputerów.

Władze Lęborka podpisały umowę z firmą MAXTO na dostawę 160 komputerów wraz z oprogramowaniem dla beneficjentów projektu. 75 komputerów do gospodarstw domowych, a 85 do instytucji publicznych.

Pierwsze szkolenia rozpoczęły się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1. Uczestnicy zajęć zostali podzieleni na 8 grup szkoleniowych. Każda z nich obejmuje 12 godzin zajęć z podstaw obsługi komputera i Internetu. Docelowo szkoleniem objętych ma zostać 150 osób. Firma szkoleniowa zapewniła każdemu z uczestników materiały szkoleniowe, teczki oraz pendrive. Po zakończeniu szkolenia wręczone zostaną certyfikaty dla osób, które brały udział w zajęciach.

Do udziału w programie wytypowano gospodarstwa domowe zagrożone wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności, w tym przede wszystkim dzieci w wieku szkolnym i ich rodziny.  Dostęp do Internetu i sprzęt komputerowy otrzyma również Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 8, Zespół Szkół nr 3, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 oraz podlegający MOPS Środowiskowy Dom Samopomocy.

Kolejnym etapem realizacji projektu będzie dostawa sprzętu komputerowego, która ma nastąpić do połowy grudnia. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Galeria


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze