fot. pogon.lebork.pl

W sobotę 24 listopada w Miejskiej Hali Sportowej odbył się turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2001 i 2002 „Farm Frites Cup 2012”. Oprócz gospodarzy, zagrała w nim UKS Cisowa Gdynia, Akademia Piłkarska Gdynia Dąbrowa, U-2 Bytów i FC Gowidlino. Każdy z klubów wystawił po dwie drużyny.

fot. pogon.lebork.pl

W rywalizacji rocznika 2001 bezkonkurencyjna okazała się drużyna U-2 Bytów, która wygrała trzy mecze i jeden zremisowała (grano każdy z każdym). Drugie miejsce zajęła UKS Cisowa Gdynia, trzecie Pogoń Lębork. Czwarta lokata to FC Gowidlino, piąta AP Gdynia. Statuetkę dla najlepszego strzelca w roczniku 2001 odebrał Błażej Krefta (FC Gowidlino), a bramkarza Jakub Kantorski (UKS Cisowa).

W przypadku Pogoni 2001 pechowy był mecz z AP Gdynia przegrany 1:0 w ostatniej sekundzie gry. W pozostałych meczach lęborczanie zaliczyli bezbramkowy remis z UKS Cisowa, przegrali 1:0 ze zwycięzcami U-2 Bytów i wysoko pokonali FC Gowidlino 4:0. Zespół w turnieju zagrał w składzie: Igor Bartoszek, Jakub Grzebiela (2 gole), Krystian Kruszyński, Wojciech Krzyżanowski, Filip Korda, Dawid Siebiert, Olaf Pohl, Oskar Dawidowski, Adam Blachowski (1 gol), Dawid Laskiewicz (1 gol). Trener Rafał Bartoszek.

W rywalizacji o rok młodszych chłopców w roczniku 2002 ponownie najlepszy był U-2 Bytów. Drugie miejsce zajęła Pogoń Lębork, trzeci był FC Gowidlino. Prowadzona przez trenera Sobiesława Przybylskiego UKS Cisowa zajęła czwarte miejsce, stawkę zamknęła Akademia Piłkarska Gdynia. Najlepszym strzelcem turnieju w roczniku 2002 został Michał Leik (U-2 Bytów), a tytuł ten został przyznany po dogrywce w rzutach karnych gdzie M. Leik pokonał dwóch zawodników Pogoni: Mateusza Koniuszego i Jakuba Michora. Tytuł najlepszego bramkarza przyznano Kacprowi Czajkowskiemu (U-2 Bytów).

W drodze na „pudło” Pogoniści pokonali 2:0 UKS Cisowa i w identycznym wymiarze AP Gdynia. Następnie porażka 1:0 z FC Gowidlino i bezbramkowy remis z U-2 Bytów. Zespół wystąpił w składzie: Mateusz Koniuszy (2 gole), Jakub Michor (2 gole), Oskar Wrześniewski, Dominik Miśnik, Nikodem Parulski, Mateusz Bladowski, Kosma Kowalski, Jakub Kielas, Antoni Szykut i Dawid Szafałowicz. Trener Rafał Bartoszek

Każdy uczestnik turnieju otrzymał medal, drużyna dyplom, a za miejsca 1-3 puchary. Wręczał je burmistrz Witold Namyślak z pomocą sekretarza miasta Mariana Kurzydło. Specjalne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju otrzymał z rąk prezesa Marcina Gosza dyrektor Farm Frites International BV Robert Koniuszy.

– To była udana impreza, poziom oceniam za wysoki, było walecznie, ale fair play – skomentował zawody wiceprezes Zarządu Pogoni Lębork ds. piłki nożnej Marcin Gosz.

Podobnego zdania był Tomasz Kafarski, były trener m.in. Cracovii i Lechii, który przyjechał do Lęborka śledzić postawę syna Jakuba grającego w barwach U-2 Bytów – Widziałem dziś fajny poziom, jestem na kolejnym takim turnieju na Pomorzu. Na tym poziomie wiekowym idzie to w dobrym kierunku – mówił w trakcie turnieju trener Kafarski.

Turniej zorganizował klub Pogoń Lębork. Współorganizatorami była Szkoła Podstawowa nr 8 w Lęborku, Stowarzyszenie Sympatyków Pogoni Lębork i Farm Frites International BV.

Wyniki (rocznik 2001)

 1. Pogoń Farm Frites Lębork – U-2 Bytów 0:1
 2. UKS Cisowa – AP Gdynia 1:0
 3. Pogoń Farm Frites Lębork – FC Gowidlino 4:0
 4. UKS Cisowa – U-2 Bytów 0:0
 5. FC Gowidlino – AP Gdynia 4:0
 6. Pogoń Farm Frites Lębork – UKS Cisowa 0:0
 7. FC Gowidlino – U-2 Bytów 0:1
 8. Pogoń Farm Frites Lębork – AP Gdynia 0:1
 9. UKS Cisowa – FC Gowidlino 1:0
 10. AP Gdynia – U-2 Bytów 0:2

Klasyfikacja końcowa (rocznik 2001)

 1. 1. U-2 Bytów 10 pkt
 2. 2. UKS Cisowa 8 pkt
 3. 3. Pogoń Farm Frites Lębork 4 pkt
 4. 4. FC Gowidlino 3 pkt
 5. 5. AP Gdynia 3 pkt

Wyniki (rocznik 2002)

 1. UKS Cisowa – AP Gdynia 1:1
 2. U-2 Bytów – FC Gowidlino 1:0
 3. UKS Cisowa – Pogoń Farm Frites Lębork 0:2
 4. U-2 Bytów – AP Gdynia 2:0
 5. Pogoń Farm Frites Lębork – FC Gowidlino 0:1
 6. UKS Cisowa – U-2 Bytów 0:1
 7. Pogoń Farm Frites Lębork – AP Gdynia 2:0
 8. UKS Cisowa – FC Gowidlino 0:0
 9. U-2 Bytów – Pogoń Farm Frites Lębork 0:0
 10. FC Gowidlino – AP Gdynia 1:1

Klasyfikacja końcowa (rocznik 2002)

 1. 1. U-2 Bytów 10 pkt
 2. 2. Pogoń Farm Frites Lębork 7 pkt
 3. 3. FC Gowidlino 5 pkt
 4. 4. UKS Cisowa 2 pkt
 5. 5. AP Gdynia 2 pkt

Galeria

fot. Łukasz Hrycyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.