Nie będzie budowy miejskiego ringu Słupska? PO odpowiada

26 listopada 2012r. | Drukuj

W słupskim biurze PO odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Zbigniewa Konwińskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Słupsku Zdzisława Sołowina. Konferencja dotyczyła zamieszania  w sprawie planowanej inwestycji.

Fot. GK / Poseł Zbigniew Konwiński (PO) oraz Zdzisław Sołowin (PO) podczas konferencji.

Do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego wpłynęły 33 petycje od mieszkańców Słupska w sprawie budowy tzw. ringu, w tym do jednej załączono protest podpisany przez 309 mieszkańców ul. Rejtana. Obecnie, do czasu rozstrzygnięcia sporu przez miasto, projekt znajduje się na liście rezerwowej Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Podczas dzisiejszej konferencji poseł Konwiński zapowiedział zbieranie podpisów za umieszczeniem na liście podstawowej projektów indywidualnych budowy nowego przebiegu drogi krajowej nr 21 w Słupsku. – Podpisy będą zbierane w moim biurze poselskim w Słupsku, jak również na ulicach miasta, a informacje pobrać można na mojej stronie internetowej: www.zbigniewkonwinski.pl – mówi poseł Konwiński.

– Projekt słupskiego ringu jest gotowy, prace mogłyby się rozpocząć w przyszłym roku, a zakończyć w 2015. Projekt zakłada powstanie nowej drogi: od ulicy Poznańskiej, przez Koszalińską, 11 Listopada, Piłsudskiego, Rejtana i ulica za budowanym akwaparkiem do ul. Portowej – dodaje poseł Konwiński.

Zdzisław Sołowin dodaje, że nieskorzystanie z takiej wielkiej dotacji, jaką daje UE, będzie nierozsądną decyzją. Jej koszt to aż 192,31 milionów złotych, z czego ponad 163 miliony miało stanowić unijne dofinansowanie.

W sumie ma powstać niespełna 7 km dwujezdniowej drogi i dwa wiadukty nad torami. Ta droga rozwiązałaby wiele problemów w komunikacji, m.in. ruch tranzytowy od strony Poznania do Ustki, połączenie os. Niepodległości z os. Batorego.


Opublikowano w: Słupsk
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze