Hunter, czyli polska Metallica. Dali czadu w Uchu

25 listopada 2012r. | Drukuj

Thrashmetalowy zespół Hunter, czyli polska Metallica, zagrał w niedzielę wieczorem w gdyńskim klubie Ucho. Grupa rozpoczęła trasę koncertową  promującą nową płytę „Królestwo”.

Fot. GK

„Królestwo” to tytuł najnowszej płyty Huntera. Tym razem zespół postanowił nagrać płytę studyjną… poza studiem. Materiał został zarejestrowany w leśnej mazurskiej stodole, w domu z bali i w głębokiej piwnicy szczycieńskiego MDK-u, gdzie blisko 30 lat temu powstał Hunter. Gdynia znalazła się na trasie koncertowej promującej „Królestwo”, która ruszyła 4 listopada. Gdyński klub Ucho dosłownie pękał w szwach.

Fot. GK

Hunter powstał w Szczytnie w 1985 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Grupa jest m.in. organizatorem popularnego rockowego festiwalu Hunter Fest. Nazwa zespołu pochodzi od tytułu piosenki zespołu Def Leppard „Die Hard The Hunter”. Początki kariery to zarejestrowanie dwóch taśm demo, w nagraniu których wziął udział gitarzysta Robert „Mooha” Ropiak. Hunter aktywnie koncertował, również poza granicami kraju. Po jednym z występów w Niemczech w 1991 roku otrzymał propozycję wydania płyty. Debiutancki album zatytułowany „Requiem” ukazał się dzięki Meridian Publishing w grudniu 1995 roku. Skład Huntera tworzyli wówczas: Paweł Grzegorczyk (gitara, śpiew), Tomasz Goljaszewski (bas) oraz Grzegorz Sławiński (perkusja). W 1996 roku Hunter zagrał przed kilkudziesięciotysięczną publicznością podczas Przystanku Woodstock jako kwartet – ponownie z Robertem Ropiakiem, który powrócił do kapeli na trzy lata. W 1999 roku zastąpił go Piotr Kędzierzawski. Zmiana nastąpiła również na pozycji basisty – do grupy w miejsce „Goliasha” dołączył Konrad „Saimon” Karchut.

W 2001 roku do sklepów trafiło wydawnictwo „Live”, na którym znalazło się dziewięć nagrań zarejestrowanych podczas festiwalu Przystanek Woodstock i dodatkowo studyjna wersja utworu „Kiedy Umieram” oraz teledyski do dwóch pochodzących z debiutanckiego krążka kompozycji. Na początku 2002 roku, przy okazji koncertu charytatywnego w Szczytnie, nagrany został z kolei klip do „Kiedy umieram…”. Produkcja – zarówno w wersji audio, jak i video, pojawiła się w stacjach radiowych i telewizyjnych, a zespół zyskał coraz większą popularność. „Kiedy umieram…” stało się jednocześnie początkiem nowego stylu zespołu. Kompozycje zyskały ciężar i były nieco wolniejsze od poprzednich. Wykorzystano też instrumenty klawiszowe. Trzeci album – „MedeiS”, wydany został w 2003 roku i narobił podobnego szumu. Kolejna płyta – „T.E.L.I…”, trafiła do sklepów wiosną 2005 roku, a w grudniu ukazała się jej anglojęzyczna wersja. W listopadzie 2006 grupa wydała dwupłytową kompilację zatytułowaną „HolyWood”. Z końcem roku 2008 współzałożyciel Huntera – Grzegorz Sławiński, opuścił grupę. W jego miejsce do zespołu dołączył Dariusz „Daray” Brzozowski (Vesania, Dimmu Borgir, Black River). W kwietniu 2009 roku ukazała się nowa płyta zespołu zatytułowana „HellWood”. Została ona nagrana w składzie: Paweł „Drak” Grzegorczyk, Piotr „Pit” Kędzierzawski, Michał „Jelonek” Jelonek, Konrad „Saimon” Karchut i Dariusz „Daray” Brzozowski.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz



Najnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze