Ślub i wesele – jak je zorganizować? Wiedzą w Rumi

26 listopada 2012r. | Drukuj

W niedzielę 25 listopada po raz szósty odbyła się Pomorska Gala Ślubna. Impreza zgromadziła setki osób ciekawych pomysłów i propozycji firm związanych z branżą ślubną.

fot. VI Pomorska Gala Ślubna/GK

Przed hotelem SPA Faltom w Rumi na gości VI Pomorskiej Gali Ślubnej czekały limuzyny oraz zabytkowy autobus miejski – kultowy Ikarus. Gala skupiła w jednym miejscu pomorskie firmy, które  były w stanie kompleksowo odpowiedzieć na pytanie – jak najlepiej zorganizować ten wyjątkowy dzień. Największą uwagę oczywiście przykuwały suknie ślubne.

– Wybór sukien jest ogromny, każda z przyszłych panien młodych jest w stanie wybrać coś dla siebie – mówi Halina Jaskóslak z Celebrity Bridal, salonu sukien ślubnych. – Fason oraz zdobienia są kwestią indywidualną każdej kobiety. Modne z pewnością są koronki oraz wianki na głowę – dodaje Jaskólsak.

Celebrity Bridal jest autoryzowanym salonem sukien ślubnych, który w swojej ofercie ma modele m.in. takich firm jak Cymbeline, Justin Alexander, czy Sincerity. Ceny sukienek zaczynają się od 2500  zł, ale górnego progu nie ma. Podczas gali do wygrania była suknia warta 6000 zł. Na pokazie modelki zaprezentowały najnowsze modele na 2013 rok. Salon Sukien Ślubnych Longoria zaprezentował suknię swojego projektu – do kolan z odkrytymi ramionami. – Często wybieranymi krojami są „rybki”, „princeski” oraz z górą „ala Kwaśniewska” – mówi Lidia Zblewska z salonu Longoria.

– Podobnie jak w zeszłym roku, klienci wybierają klasyczne  obrączki z żółtego złota – mówi Tomasz Czarkowski z Jubiler Czarkowski.  – Bywa, że narzeczeni proszą o obrączki z niższą próbą, co sprawia że ich cena jest o połowę tańsza, również przynoszą swoje złoto, które wykorzystywane jest przy produkcji. Są jednak i tacy klienci, którzy zamawiają obrączki według własnego projektu – dodaje Czarkowski. Dla osób, które nie mają czasu zorganizować samodzielnie ceremonii ślubu i wesela, pomoc proponuje firma Ślubne Wariacje z Gdyni. – Jesteśmy w stanie pomóc w organizacji tego wyjątkowego dnia od A do Z – mówi Sylwia Kuczyńska, właścicielka firmy Ślubne Wariacje. – Pomysły na ślub są różne, w stylu np. rustykalnym, kaszubskim. Kompleksowa koordynacja ślubu oraz wesela może wynieść 4500 tys. złotych, sama organizacja ślubu 1500 zł. – Dzięki współpracy z innymi firmami z branży ślubnej otrzymujemy zniżki, dzięki którym młoda para jest w stanie zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze – dodaje Kuczyńska. Na targach znaleźć można było ofertę firm cukierniczych, dekoracyjnych, fotograficznych, studia tańca, a nawet dietetyka.

Galeria

fot. GK


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Milionowa inwestycja w gminie Potęgowo. Powstanie Centrum Promocji Produktu Lokalnego
Badaczka z Uniwersytetu Gdańskiego odnalazła zaginiony 130 lat temu gatunek motyla
Dwa tory do Słupska – PKP podpisało umowę na projekt
Pejzaże antropocenu w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce
Powiat Słupski ponownie w ścisłej czołówce Rankingu Związku Powiatów Polskich!
Czysty Bałtyk – z morza wyłowiono 147 ton odpadów
Usiądź, sprawdź e-mail, naładuj telefon. W Ustce stanęła ławka solarna
Kazimierz Nowosielski już niebawem w Słupsku!

Najnowsze komentarze