Wielu chętnych do harcerstwa. Udany nabór w Bytowie

25 listopada 2012r. | Drukuj

Rozbili w szkole obozowisko z namiotami, kuchnią polową i kociołkiem. Mieli lornetki, aparaty, mapy, apteczki, wiatrówkę i łuki. Bytowscy harcerze w tak oryginalny sposób zachęcali do wstąpienie do ich drużyny. Zgłosiło się aż 44 chętnych.

Fot. UM w Bytowie

W miniony weekend w Szkole Podstawowej nr 2 w Bytowie członkowie  4 Bytowskiej Drużyny  Harcerek „Źródło” im. hm. Józefy Kantor i 4 Bytowskiej Drużyny Harcerzy „Źródło” im. Bohaterów Westerplatte przeprowadzili dla uczniów klas V i VI lekcję poglądową. Harcerze rozbili w szkole małe obozowisko z dwoma namiotami, kuchnią polową i kociołkiem. Mieli lornetki, aparaty, mapy, apteczki, wiatrówkę i łuki. O tym co robią, jak pracują, czego się uczą, jakie przeżywają przygody dzieci mogły się dowiedzieć z prezentacji multimedialnej. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem uczniów do wstąpienia w szeregi drużyn harcerskich. Następnego dnia – w sobotę odbyła się zbiórka naborowa.
– Jestem bardzo mile zaskoczona pozytywnym odzewem i tak dużym zainteresowaniem dziewcząt i chłopców – mówi Weronika Nowak, drużynowa harcerek. – Na spotkanie z nami przyszło 30 dziewczynek i 14 chłopców. Ta liczba napawa optymizmem – dodaje.

Harcerki i harcerze przygotowali dla ciekawych przygód szereg zadań i zabaw. Była więc nauka szyfru, wyławianie skarbu ze słoików wypełnionych przeróżnymi miksturami, strzelanie z wiatrówki, porozumiewanie się bez słów, zabawy z chustą animacyjną. Za  dobrze wykonane zadania dziewczynki i chłopcy otrzymali zapakowane pudełko – niespodziankę, którego nie mogą otworzyć aż do kolejnej zbiórki.

Kandydaci na harcerzy odbędą 3-miesięczny okres próbny, w czasie którego zapoznają się z metodą harcerską i zdecydują, czy chcą podążać tą drogą.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz