Kilka tysięcy osób w marszu. Szli w obronie TV Trwam.

24 listopada 2012r. | Drukuj

Co najmniej pięć tysięcy osób przeszło w sobotę  w marszu ulicami Gdańska w obronie Telewizji Trwam. Organizatorzy zapowiadają kolejne manifestacje pod hasłem „Powstań Polsko, skrusz kajdany”.

Fot. GK

Manifestacja w obronie  Telewizji Trwam rozpoczęła się o godz. 12 mszą  w bazylice św. Brygidy. Po nabożeństwie co najmniej 5 tysięcy osób  przeszło ulicami Gdańska w marszu poparcia dla kościelnych mediów (także Radia Maryja), który zakończył się na   Placu Solidarności. Hasło marszu brzmiało „Powstań Polsko, skrusz kajdany”, a jego organizatorami byli: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, Prawo i Sprawiedliwość oraz gdańska Solidarność.

Fot. GK

Uczestnicy marszu szli z transparentami wzywającymi rząd do dymisji. Protestujący domagają się cofnięcia decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która nie ujęła TV Trwam na liście uprawnionych do korzystania z przyszłego cyfrowego multipleksu. Organizatorzy zapowiadają, że  marsze w obronie Telewizji Trwam będą się odbywały w całym województwie.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz