Czy jesteś bezpieczny? Światowy Dzień Walki z AIDS

24 listopada 2012r. | Drukuj

Co 9 sekund z powodu AIDS umiera na świecie jeden człowiek. W Polsce zakażonych wirusem jest około 40 tysięcy osób. Dwie trzecie z nich o tym nie wie. Gdańszczanie solidaryzują się z cierpiącymi oraz ich rodzinami.

www.deadlymicrobes.com
wirus HIV

Światowy Dzień Walki z AIDS (przypadający 1 grudnia) obchodzony jest z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Szacuje ona, że obecnie na świecie z HIV żyje ok. 33 mln osób, a każdego dnia zakaża się ok. 6 tysięcy.

W poniedziałek, 26 listopada, z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny i Urząd Miejski w Gdańsku, zorganizuje  konferencję naukową pod hasłem „HIV/AIDS – wczoraj – dziś – jutro”. Odbędzie się ona na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, przy ul. Bażyńskiego 4.

Po spotkaniu, uczestnicy konferencji zapalą znicze przed gmachem budynku. Zostaną one ułożone w kształcie „czerwonej kokardki” – symbolu solidarności z osobami żyjącymi z HIV i AIDS, ich rodzinami i przyjaciółmi.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz