Piesi ciągle łamią przepisy. Posypały się mandaty

23 listopada 2012r. | Drukuj

Wczorajsze działania „Piesi” na terenie powiatu lęborskiego znowu zakończyły się mandatami. Mimo, iż była to kolejna taka akcja policji, mandatów było jeszcze więcej niż miesiąc temu. 

KPP

Działania policji przeprowadzone w zeszłym miesiącu na terenie powiatu lęborskiego nie przyniosły pożądanego skutku. Piesi nadal nie stosują się do przepisów. Jest to powodem jeszcze większej liczby osób ukaranych mandatami w dniu wczorajszym. Jak zapowiada policja w związku z taką postawą pieszych działania będą powtarzane.

Policjanci prowadzący na terenie powiatu lęborskiego od wczesnych godzin rannych działania „Niechronieni uczestnicy ruchu”, wylegitymowali ponad 30 pieszych, którzy dopuścili się wykroczeń drogowych. 20 osób, czyli o 4 więcej niż miesiąc temu, ukarano mandatami. 2 osoby otrzymały wnioski do sądu o ukaranie, a 8 zostało pouczonych. Najczęściej piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, ale nie zabrakło też tych „mylących” kolory na sygnalizatorze. Większość z ukaranych, nie kryła zdziwienia, że oni, tak samo jak kierowcy, mogą otrzymać mandat. Wystawione mandaty nie były wysokie i miały raczej charakter prewencyjny. Policjanci chcieli w ten sposób przypomnieć o zasadach ruchu drogowego w zakresie dotyczącym pieszych.

Działania prowadzone w całym województwie pomorskim miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz uświadomienie pieszym, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze