Gala wręczenia Medali Stolema już w sobotę

22 listopada 2012r. | Drukuj

W najbliższą sobotę o godz. 15.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbędzie się gala wręczenia Medali Stolema. Klub Studencki Pomorania już po raz 42 wyłonił laureatów tej nagrody. W tym roku zostali nimi David Shulist z Kanady oraz Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach.

Fot. Wilno Heritage Society / David Shulist w czasie wizyty premiera RP w Kanadzie.

– To jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych w środowisku kaszubskim. Często odznaczenie to nazywa się „kaszubskim oskarem”. Przyznawane jest nie tylko pojedynczym osobom, ale również instytucjom, organizacjom, zespołom itp. – informuje Marika Jelińska Wiceprezes Klubu Studenckiego Pomorania.

Wyróżnienie przyznawane jest od 1967 r. Jedynym wyjątkiem, kiedy nie wręczono medali był rok 1981. W edycji 2011 medal otrzymali Danuta Stenka oraz prof. Andrzej Gąsiorowski.

Gala wręczenia tegorocznych Medali odbędzie się 24 listopada o godz. 15.00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku przy ulicy Korzennej 33/35. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich, a zwłaszcza tych, którym temat Kaszub i Pomorza jest szczególnie bliski.

Patronat na galą objęła Gazeta Kaszubska.

Czytaj także:


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz