Chciała oszukać policję. Samochodu nie skradziono

21 listopada 2012r. | Drukuj

Dwa lata więzienia grożą gdańszczance, która zawiadomiła policję o rzekomej kradzieży swego samochodu. Okazało się, że auto sprzedała na części i próbowała wyłudzić odszkodowanie.

Fot. Policja

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali we wtorek 25-letnią gdańszczankę.  Kobieta ta 11 listopada br. zgłosiła , że skradziono jej skodę octavię wartą 10 tys. zł. Z relacji zgłaszającej wynikało, że kiedy zostawiła auto z włączonym silnikiem i poszła zamknąć bramę,  do jej samochodu wskoczył złodziej i odjechał nim.

Weryfikując informacje uzyskane od zgłaszającej, funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży wcale nie doszło. Jak się okazało, 25- latka zawiadomiła o niepopełnionym przestępstwie,  a jej auto wcześniej zostało rozebrane na części, które policjanci znaleźli na terenie jednej z posesji w Gdańsku.

Za składanie fałszywych zeznań grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Zawiadomienie o przestępstwie niepopełnionym to czyn zagrożony karą pozbawienia do 2 lat.


Opublikowano w: MotoGKTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz