Znowu ofiara dopalaczy. Policja szuka dostawcy

21 listopada 2012r. | Drukuj

Piętnastoletni gimnazjalista ze Słupska trafił do szpitala z silnymi objawami zatrucia po zażyciu dopalaczy.  Śledztwo w tej sprawie prowadzi słupska policja.

Klienci jednego z targowisk w centrum Słupska zaniepokoili się zachowaniem nastolatka, który słaniając się na nogach zaczepiał przechodniów i coś do nich  bełkotał. Świadkowie zdarzenia natychmiast zaalarmowali policję podejrzewając, że nastolatek jest kompletnie pijany.

Fot. Policja: Izba wytrzeźwień w Słupsku

– Gdy na miejsce przyjechali policjanci, próbowali nawiązać kontakt z nastolatkiem. Niestety bezskutecznie. Funkcjonariusze zawieźli więc gimnazjalistę do Izby Wytrzeźwień. Dopiero tam po badaniu okazało się, że jest nie pił alkoholu i  jest prawdopodobnie pod wpływem dopalaczy, które zresztą  przy nim znaleziono – mówi  podkom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy policji w Słupsku

Nastolatek z izby wytrzeźwień trafił natychmiast do szpitalnego oddziału ratunkowego w Słupsku, gdzie dopiero po kilku godzinach odzyskał świadomość. Za zażywanie dopalaczy piętnastoletni uczeń pierwszej klasy gimnazjum stanie przed sądem rodzinnymi. Policja zapewnia jednak, że na tym postępowanie się nie zakończy. Funkcjonariusze poszukują teraz osoby lub osób, które sprzedały nastolatkowi groźne dla zdrowia dopalacze. Rzecznik słupskiej policji przyznaje jednak, że w czasach zakupów przez Internet zatrzymanie dilera  trujących środków może być trudne.

– Młodzi ludzie najczęściej kupują zakazane substancje przez Internet. Apelujemy więc do rodziców, aby baczniej przyglądali się przesyłkom, które przychodzą do nastolatków – mówi podkom. Robert Czerwiński.

W ostatnim czasie w powiecie słupskim to już czwarta ofiara dopalaczy. Kilka tygodni temu z powodu zatrucia tego typu substancjami do szpitalnego oddziału ratunkowego w Słupsku trafiło trzech młodych mieszkańców gminy Ustka.


Opublikowano w: Bez kategoriiSłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze