We Francji zamkną jeden ze szczytów. W związku z… końcem świata

21 listopada 2012r. | Drukuj

Według kalendarza majów 21 grudnia ma nastąpić koniec świata. Legenda głosi, że przetrwać go można na szczycie Pic de Bugarach, leżącym w Pirenejach w południowej Francji. Właśnie ten szczyt lokalne władze postanowiły zamknąć na czas „końca świata” .

Fot. Le Figaro

Nagłośnienie w mediach końca świata spowodowało, że lokalne władze małej wioski w południowej Francji podjęły decyzję o zamknięciu szczytu Pic de Bugarach, który według wierzących w nadchodzący kres świata ma ich przed nim obronić. Wzniesienie ma być zamknięte na trzy dni przed 21 grudnia i trzy dni po tej dacie, aby uniknąć ewentualnego napływu „chcących przetrwać” – informuje TravelFan. – Spodziewamy się co prawda osób, które wierzą w ten koniec świata, ale nie w takiej liczbie, jak ciekawskich, a zwłaszcza dziennikarzy – uzasadniał decyzję prefekt Eric Freysselinard.

Dostępu do liczącej 200 mieszkańców wioski leżącej u podnóża góry pilnować będą policjanci i strażacy. Eric Freysselinard zapewnił, że jak na razie nie natknięto się w sieci na wezwania np. do zbiorowego samobójstwa w tym miejscu, ale przyznał, że miejscowe władze stoją w obliczu bezprecedensowego wyzwania spowodowanego „fenomenem informacyjnym, wytworzonym wokół pogłosek o końcu świata”.


Opublikowano w: Wiadomości LITE
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: reda[email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz