Domagała się remontu. Za protest na ulicy dostała grzywnę

21 listopada 2012r. | Drukuj

Protest mieszkańców Lęborka, którzy w lipcu br. domagali się remontu jezdni i chodników zakończył się dla Katarzyny Czai skazującym wyrokiem sądu. Musi zapłacić karę grzywny w wysokości 100 złotych.

Fot. GK

Katarzyna Czaja wraz z kilkudziesięcioma osobami w lipcu protestowała chodząc po pasach na ul. Kossaka w Lęborku z transparentami i hasłami w rękach. Zebrani domagali się szybkiego remontu ulicy i chodników, których bardzo zły stan stanowi duże zagrożenie zarówno dla kierowców jak i pieszych. Kobieta została posądzona o to, że jako współorganizator protestu zbyt późno poinformowała o zgromadzeniu Urząd Miasta i policję. Protest został uznany za nielegalny, natomiast Katarzynę Czaję uznano za winną spowodowania zgromadzenia w postaci protestu.

Kobieta nie godzi się z decyzją sądu i złożyła odwołanie. Twierdzi, że nie była organizatorką protestu. Tłumaczy, że została poproszona o dostarczenie pisma o planowanym proteście do urzędu i na policję, dlatego to właśnie jej nazwisko widnieje na powiadomieniu. Według przepisów pismo trafiło do urzędu o dwa dni za późno, dlatego protest został uznany za nielegalny, a pani Czaja za winną. Magistrat zaprzecza, że zawiadomił policję, ale przyznaje, że informacja o proteście została złożona za późno.

Radny Zbigniew Rudyk, który brał udział w proteście tłumaczy natomiast, że lipcowe wydarzenie nie było żadnym zgromadzeniem tylko spontanicznym zrywem. Dodaje również, że droga nie była zablokowana, a jedynie występowały utrudnienia w ruchu, gdyż, co trzy minuty przepuszczano samochody. Rudyk dopytuje także, dlaczego nie ukarano pozostałych organizatorów, skoro panią Katarzynę Czaję uznano za współorganizatorkę.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz