Dom, który złamał prawo fizyki

19 listopada 2012r. | Drukuj

Niewiele jest w Polsce jak i na świecie takich atrakcji jak ta w Szymbarku. Znajduje się tam dom stojący na głowie – niezwykła budowla, która co roku przyciąga ponad 600 tysięcy turystów z całego kraju i z zagranicy.

Fot. / dlamnieciekawe2.blox.pl

Pomysłodawcą budowy tego niezwykłego domu jest przedsiębiorca Daniel Czapiewski, który stworzył Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR), a na co dzień jest właścicielem firmy budującej drewniane domy. Do domu na głowie wchodzimy przez okno szczytowe i poruszamy się po suficie. Jego wystrój przypomina okres szczytowego PRL-u. Z telewizyjnego odbiornika usłyszymy słowa komunistycznej propagandy z najbardziej znanym zdaniem: „ Pomożecie? – Pomożemy!”. – Ten niezwykły dom ma być symbolem czasów PRL-u, gdy wszystko było postawione na głowie. Ma też symbolizować udział Kaszubów w wywróceniu do góry nogami systemu komunistycznego – mówi Daniel Czapiewski. W samym centrum jest oczywiście znacznie więcej atrakcji turystycznych, m.in. chata pierwszych kaszubskich osadników przywieziona z Kanady.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz