Lęborscy leśnicy pomogli rannemu bielikowi

16 listopada 2012r. | Drukuj

Jedynie szczęśliwy przypadek sprawił, że przejeżdżający obok lasu miłośnik przyrody zauważył na drodze w pobliżu Lęborka rannego orła bielika. O swoim odkryciu szybko poinformował pracowników Nadleśnictwa Lębork.

Straż Leśna wraz z miejscowymi leśnikami przy udziale przedstawiciela Komitetu Ochrony Orłów Bogusława Kotlarza dokonała wstępnej oceny stanu zdrowia bielika i podjęła decyzję o przetransportowaniu rannego ptaka do „Azylu Ptasiego” w Nadleśnictwie Wejherowo.

Wszystko wskazuje na to, iż ptak został potrącony przez przejeżdżający samochód. – Mamy nadzieje, iż natychmiastowa reakcja i podjęte czynności zakończą tę historię szczęśliwie, a bielik powróci do naturalnego środowiska – mówią leśnicy.

fot. Nadleśnictwo Lębork

Pracownicy lęborskiego Nadleśnictwa apelują, aby niezwłocznie zgłaszać do nich wszelkie przypadki rannych zwierząt i nie próbować zajmować się nimi na własną rękę. Kontakt: tel. 59 862 24 62.

Więcej zdjęć: fanpage Nadleśnictwa Lębork na Facebooku >>

Bielik w naszym kraju objęty jest ścisłą ochroną. Prześladowania ze strony człowieka sprawiły, że na początku XX wieku doszło do gwałtownego obniżenia liczebności populacji bielików. Po II wojnie światowej na terenie Polski gniazdowało jedynie ok. 45 par. W 1994 r. populacja bielików w Polsce wynosiła 223 pary, natomiast w roku 2008 już 767 par.

Galeria


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze