Świętojańska najdroższą ulicą w Trójmieście

15 listopada 2012r. | Drukuj

Najdroższą ulicą w Trójmieście jest Świętojańska w Gdyni. W Polsce najwyższe czynsze obowiązują na Nowym Świecie w Warszawie. Tak wynika z opublikowanego corocznego raportu Cushman & Wakefield.

Fot. Wikipedia/Marek Kwidziński

 Międzynarodowa firma Cushman & Wakefield od 27 lat porównuje czynsze w najważniejszych 326 lokalizacjach handlowych w 62 krajach. Właśnie ukazał się jej najnowszy raport, który zawiera także dane z polskich miast. Ekonomiści zbadali w Polsce 12  lokalizacji handlowych. Niezmiennie najdroższą ulicą w Polsce pozostaje Nowy Świat w Warszawie, gdzie stawka utrzymała się na poziomie 1020 euro za metr kwadratowy rocznie. Gdynia z 10. miejsca spadła na 11, ale jest najdroższą ulicą w Trójmieście. Średni czynsz obniżył się tu wprawdzie o 5,7 proc., ale wynosi rocznie 396 euro za metr kwadratowy.

Fot. GK

Na pierwszym miejscu światowego rankingu znalazła się w tym roku Causeway Bay w Hongkongu. Tam za metr kwadratowy trzeba zapłacić tam ponad 22 tys. euro rocznie. Ulica ta zepchnęła na drugie miejsce nowojorską Piątą Aleję, gdzie metr kwadratowy osiąga cenę ponad 21 tys. euro rocznie. Na trzecim miejscu są francuskie Pola Elizejskie z czynszem blisko 10 tys. euro rocznie. Informacje zawarte w raporcie służą głównie potencjalnym inwestorom z dużych spółek.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. biedak pisze:

    I kogo bedzie stać na mieszkanie w takim miejscu, nie mówiąc o działalności! Ludzie poszaleliście, to Polska tylko, tu się nie zbija fortun, no chyba że na przekręcie.

Dodaj komentarz