Młodzi lęborczanie objęci programem Zdolni z Pomorza

14 listopada 2012r. | Drukuj

W Lęborku zainaugurowano unijny projekt „Pomorskie – dobry kurs na edukację”. Dzięki niemu dodatkowe wsparcie w nauce otrzymają uczniowie o szczególnych predyspozycjach w zakresie matematyki, fizyki i informatyki.

fot. Sławomir Łukaszuk

Koordynator projektu na terenie powiatu lęborskiego Grzegorz Popin szczególnie serdecznie powitał w sali audiowizualnej Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych 20 nowych uczestników projektu i przedstawił jego założenia na kolejny rok. W ramach Lęborskiego Lokalnego Centrum Nauczania Kreatywnego objętych wsparciem zostanie 60 uczniów szczególnie uzdolnionych z matematyki, informatyki i fizyki na obu poziomach – gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym.

Zakwalifikowani do projektu uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych przez odpowiednio przeszkolonych nauczycieli, realizujących program autorski opracowany przez grupę ekspertów akademickich. Biorą udział w spotkaniach akademickich, obozach naukowych, otrzymują stypendium, rywalizują w ramach Ligi Zadaniowej i Konkursu Projektów. Partnerem akademickim przedsięwzięcia  jest Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej, jak również Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać na stronie www.zdolnizpomorza.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz