Atrakcja w Gdańsku: mecz Polska – Urugwaj

14 listopada 2012r. | Drukuj

Towarzyski mecz Polska – Urugwaj, który dziś o godzinie 20.45 rozpocznie się na stadionie PGE Arena w Gdańsku, wzbudza ogromne zainteresowanie. Na trybunach zasiądzie aż 39 tysięcy kibiców.

Fot. PGE Arena

Mecz Polska Urugwaj w Gdańsku rozpocznie się dziś o godzinie 20:45. Zostanie rozegrany na nowej murawie ponieważ dotychczasowa murawa została już poważnie zużyta. Wymiana murawy rozpoczęła się 5-go listopada.Obie drużyny będą grać w optymalnych składach. W kadrze Polski na ten mecz znalazł się również Jakub Błaszczykowski, który z powodu kontuzji nie zagrał w meczu z Anglią.  Na pewno nie zagra Jakub Wawrzyniak, który walczy z przewlekającą się kontuzją kolana. W jego miejsce został powołany Piotr Brożek. Na zgrupowaniu nie pojawi się również Artur Sobiech.

W kadrze Urugwaju znaleźli się między innymi Luis Suarez, Diego Forlan czy Edinson Cavani. – Mecz z Polską traktujemy poważnie, ale nie zobrazuje on naszej obecnej dyspozycji – powiedział Oscar Tabarez, trener piłkarskiej reprezentacji Urugwaju. – Widziałem wszystkie mecze Polaków na Euro 2012. Jednak dla nas punktem odniesienia jest ostatni mecz biało-czerwonych z Anglią (1:1). Byłem zaskoczony, że Polacy są tak wysocy i dobrze zorganizowani. Spodziewam się ciekawego widowiska – dodał.

Bilety na mecz Polska Urugwaj rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Wejściówki na mecz kosztują 40, 70 i 100 zł w zależności od sektora i ich cena została obniżona decyzją nowego prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Na trybunach może zasiąść nawet 39 tysięcy kibiców. Mecz będzie można obejrzeć także w TVP1.

Zobacz zdjęcia z ostatniego treningu Polaków:

 


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze