Szef Amber Gold pozostanie dłużej w areszcie?

13 listopada 2012r. | Drukuj

Prokuratorzy z Łodzi złożą wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu Marcinowi P., byłemu prezesowi Amber Gold. Podejrzany przyjedzie z aresztu w Piotrkowie do Gdańska, bo decyzję wjego sprawie podejmie tutejszy Sąd Okręgowy. 

Trzymiesięczny areszt byłego szefa Amber Gold  zakończy się 30 listopada, dlatego Prokuratura Okręgowa w Łodzi, która prowadzi śledztwo, złoży w sądzie wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztu na kolejne trzy miesiące. W tym celu podejrzany zostanie przywieziony z Piotrkowa Trybunalskiego, gdzie3 przebywa w areszcie,  do Trójmiasta. Decyzję podejmie bowiem Sąd Okręgowy w Gdańsku. Marcin P. został zatrzymany 29 sierpnia po tym, jak usłyszał zarzut oszustwa na wielką skalę zagrożony karą do 15 lat pozbawienia wolności.  Sąd Okręgowy w Gdańsku przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował prezesa Amber Gold na trzy miesiące. Spółka Marcina P. znajduje się w upadłości likwidacyjnej, a według oceny syndyka majątek spółki sięga ok. 110 mln zł, zaś zobowiązania przekraczają 700 mln zł. Parabank należący do P. i jego małżonki oszukał co najmniej  16 tysięcy swoich klientów. Żona Marcina P. nadal przebywa na wolności.

Fot. Archiwum


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz