Przed meczem Polska – Urugwaj

12 listopada 2012r. | Drukuj

W Gdańsku rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed środowym meczem z Urugwajem. W poniedziałek wieczorem kadrowicze mieli otwarty dla publiczności i mediów trening na stadionie przy ul. Traugutta.

Polscy piłkarze, którzy w środę o 20.45 zmierzą się w towarzyskim spotkaniu na PGE Arenie Gdańsk z Urugwajem, w większości już w niedzielę dotarli do Hotelu Dwór Oliwski. W komplecie stawiła się kadra szkoleniowa reprezentacji, a ponadto dojechali także Artur Jędrzejczyk, Kamil Grosicki i Szymon Pawłowski. W poniedziałek na zgrupowanie przyleciało trzech zawodników Borussii Dortmund – Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Co ciekawe, nasze gwiazdy korzystały z usług tanich linii lotniczych.

Fot. Video TVN24:  Poniedziałkowy trening polskich piłkarzy

W poniedziałek o 18 biało-czerwoni już w komplecie odbyli otwarty trening na stadionie MOSiR przy ul. Traugutta. Udział w nim wzięli wszyscy piłkarze powołani przez selekcjonera Waldemara Fornalika – z wyjątkiem Jakuba Wawrzyniaka i Artura Sobiecha, którzy są kontuzjowani. Trening i mecz w Gdańsku wywołał olbrzymie zainteresowanie, a  środowe spotkanie obejrzy komplet widzów.   Wiadomo już, że na miejscu jest reprezentacja Urugwaju, która zamieszkała w sopockim Sheratonie.

Fot. Hotel Oliwski Dwór – tu zamieszkała reprezentacja Polski

– Urugwaj to renomowany rywal, będzie więc to dobry sprawdzian – powiedział Jakub Błaszczykowski, który od ponad miesiąca nie zagrał w żadnym spotkaniu z powodu kontuzji. Piłkarz trenuje już jednak i twierdzi, że wystąpi w środowym meczu. Mecz z Urugwajem jest drugim spotkaniem, jakie biało-czerwoni rozegrają na PGE Arena. 6  września 2011 roku, reprezentacja Polski zagrała tu z Niemcami remisując 2:2.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze