Wreszcie złapani

03 grudnia 2010r. | Drukuj

Kartuska policja zatrzymała siedem osób podejrzanych o napad na hurtownię w Sierakowicach, podczas którego zrabowano 400 tys. złotych. Wszyscy trafili na 3 miesiące do aresztu.

 

Fot. KWP w Gdańsku

 Kryminalni z Kartuz zatrzymali siedem osób podejrzanych o napad na jedną z hurtowni w Sierakowicach. Do tego przestępstwa doszło w październiku. Sprawcy weszli do siedziby firmy i metalową pałką oraz nożem sterroryzowali właściciela i pracowników, a następnie zabrali około 400 tysięcy złotych i uciekli.

Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach natychmiast powołał specjalną grupę, która intensywnie pracowała nad tą sprawą. Policjanci w niespełna dwa miesiące po rabunku ustalili personalia sprawców, a teraz zatrzymali wszystkie osoby zamieszane w sprawę napadu oraz odzyskali część utraconych pieniędzy.

Zatrzymani to trzy mieszkanki gminy Sierakowice w wieku od 26 do 32 lat oraz czterech mężczyzn w wieku od 18 do 34 lat z Torunia. Mężczyźni już wcześniej mieli konflikt z prawem i byli znani policji. Jak ustalili kryminalni grupa przestępcza dokładnie zaplanowała przebieg napadu, a organizatorem była 30 letnia mieszkanka Sierakowic. Po napadzie część sprawców ukrywała się w Toruniu oraz na terenie Niemiec. Jeden z mężczyzn został zatrzymany w momencie kiedy ponownie usiłował przekroczyć granicę.

Cała siódemka usłyszała już zarzuty, a sąd wobec nich 3 miesięczny areszt. Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: KartuzyWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze