Medale Stolema, czyli kaszubskie Oskary przyznane

12 listopada 2012r. | Drukuj

24 listopada po raz 42 zostaną wręczone Medale Stolema. Jeden z nich wyjedzie z laureatem do Kanady, drugi pozostanie w Brusach.”Kaszubski Oskar” trafia do m.in. osób i instytucji, które w szczególny sposób przyczyniły się do pomnożenia dorobku i osiągnięć kultury i Pomorza.

Fot. Pomorania


Medal Stolema przyznawany jest przez Klub Studencki Pomorania od 1967 roku. W tym roku po raz 42 odbędzie się uroczystość wręczania tych „kaszubskich Oskarów”. Tegorocznymi laureatami nagrody zostali David Shulist z Kanady oraz Kaszubskie Liceum Ogólnokształcące w Brusach.

mat. prasowe

– To jedno z najważniejszych wyróżnień przyznawanych w środowisku kaszubskim. Często odznaczenie to nazywa się „kaszubskim oskarem”. Przyznawane jest nie tylko pojedynczym osobom, ale również instytucjom, organizacjom, zespołom itp. – informuje Marika Jelińska Wiceprezes Klubu Studenckiego Pomorania.

 Gala wręczenia tegorocznych Medali odbędzie się 24 listopada o godz. 15:00 w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku. Patronat nad uroczystością objęła Gazeta Kaszubska.

Czytaj także:


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Marian pisze:

    Gratulacje dla Davida Shulista z Kanady, który tak wiele zrobił dla kultury kaszubskiej za wielką wodą.

Dodaj komentarz