Kto ma większą?

04 grudnia 2010r. | Drukuj

Najwyższą choinką w Polsce chwali się Warszawa – ma 27 metrów. Jednak niewiele mniejsze stanęły w Słupsku i Gdańsku – mierzą 22 i 24 metry i należą do najwyższych w kraju!

Fot. GK: Choinka na Długim Targu w Gdańsku

Polskie miasta, jak co roku, konkurują między sobą – które wystawi największą choinkę. Prześcigają się także w świątecznych ozdobach. Wydają na nie setki tysięcy złotych.

Największa, aż 27-metrowa miejska choinka, stanęła dziś na placu Zamkowym w Warszawie. Na to sztuczne drzewo oraz udekorowanie Traktu Królewskiego stolica wyda prawie 700 tys. zł. To rekord Polski, ale ambicje mają także mniejsze miasta: w Gdańsku, na Długim Targu stanęła 24-metrowa, prawdziwa choinka przywieziona tradycyjnie z Kaszub – tym razem z pięknego Sulęczyna. W Słupsku, na Placu Zwycięstwa – nie wiele mniejsza 22-metrowa. Trafiła tu z nadleśnictwa Leśny Dwór w Dębnicy Kaszubskiej.

Fot. UM: Choinka na Placu Zwycięstwa w Słupsku

Co najciekawsze, w stutysięcznym Słupsku stanęła choinka większa niż np. w Poznaniu czy Krakowie!


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Julia pisze:

    Jej! Słupsk naprawdę się spisał.

Dodaj komentarz