Już znamy 6 Cudów Morza Bałtyckiego

09 listopada 2012r. | Drukuj

Gdańsk oraz Pojezierze Mazurskie znalazły się na liście sześciu Cudów Bałtyku. Wybrano je spośród 65 miejsc położonych w regionie naszego morza. 

fot. wikipedia

Miejsca zostały wybrane w konkursie koordynowanym przez niemiecki Uniwersytet w Greifsweldzie i Krajową Fundację Kultury Przedsiębiorczości. Oprócz Mazur i Gdańska na liście cudów znalazły się jeszcze Białe Klify Wysp Rugia i Mon (Niemcy i Dania), Mierzeja Kurońska (Litwa i Rosja), Starówka Wilna i Stare Miasto w Tallinie.

Do konkursu nominowano 65 miejsc położonych w regionie Bałtyku. Najpierw wybrano 33 miejsca i obiekty, w kolejnym etapie 16, a potem spośród nich wybrano 6 Cudów Morza Bałtyckiego.

Poza Gdańskiem i Mazurami, w ścisłym finale znalazły się wydmy Słowińskiego Parku Narodowego oraz zamek w Malborku.

 W konkursie wybrano najbardziej atrakcyjne miejsca położone w regionie Bałtyku. Wybory były w równym stopniu oparte na głosowaniu internetowym oraz na ocenach ekspertów.

Celem konkursu jest promowanie rozwoju dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego regionu Morza Bałtyckiego.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz