Coraz większa bieda. Caritas rozda 100 ton warzyw

09 listopada 2012r. | Drukuj

Ponad 100 ton ziemniaków, marchwi i cebuli  rozda najbiedniejszym mieszkańcom Pomorza słupska Caritas. Pomoc dotrze do najuboższych rodzin w ciągu najbliższych kilku dni.

fot. sxc.hu

To pierwsze kilkadziesiąt ton ziemniaków, które podarował najbiedniejszym słupszczanom anonimowy sponsor. W najbliższych dniach do najuboższych rodzin trafi także marchew i cebula. Warzyw z pewnością wystarczy dla wszystkich potrzebujących. Anonimowy darczyńca zobowiązał się bowiem do dostarczenia ponad stu ton warzyw. Ich dystrybucją zajęła się Caritas parafii Świętego Jacka i młodzi wolontariusze z kilku słupskich szkół. Aby zrobić zapasy ziemniaków marchwi i cebuli na zimę najubożsi mieszkańcy muszą jedynie przyjechać po warzywa.

– Z naszej pomocy korzystają rodziny wielodzietne, osoby samotne, w podeszłym wieku, ale także osoby z marginesu społecznego, które nie mają środków do życia. My nie odtrącamy nikogo – mówi Lidia Matuszewska z Caritas parafii Św. Jacka w Słupsku

Wiele osób, które odbiera warzywa przyznaje, że gdyby nie pomoc Caritas nie mieliby szans zrobić zapasów na zimę. – Mam 600 złotych emerytury. Gdy zrobię opłaty nie starcza mi nawet na skromne życie – tłumaczy Renata Urbanek, mieszkanka Słupska. Inna słupszczanka Anna Unis zapewnia, że pomoc jest dla niej niezwykle potrzebna. – Nie mam pracy i wychowuję samotnie dwójkę dzieci. Dzięki ziemniakom które dostałam mogę zrobić dzieciom na obiad chociażby frytki – dodaje.

Kryzys gospodarczy i wzrastające każdego miesiąca bezrobocie powodują, że z pomocy słupskiej Caritas korzysta coraz większa grupa najuboższych.

– Jest coraz większa bieda. Ludzie nie mają pracy, pieniędzy na jedzenie czy opłaty. W jeszcze trudniejszej sytuacji są ludzie z popegeerowskich wiosek. Często nie mają nawet pieniędzy na bilet, żeby dojechać do miasta skorzystać z naszej pomocy – mówi Lidia Matuszewska.

Ziemniaki, marchew i cebula  to nie jedyna pomoc oferowana przez Caritas. Do końca roku charytatywna instytucja przekaże najbiedniejszym słupszczanom jeszcze kilka ton żywności.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze