Uwaga na breloczki z chipem!

08 listopada 2012r. | Drukuj

Policja ostrzega przed niebezpiecznymi breloczkami do kluczy. W ostatnim czasie są one oferowane głównie na stacjach benzynowych i parkingach jako darmowy prezent. 

Fot. policja.pl

Produkty te mają wbudowane chipy, dlatego przypięcie ich do kluczy może być bardzo fatalne w skutkach. Przestępcy wręczają za darmo breloczki albo inne dodatki do kluczyków samochodów, a następnie podążają za posiadaczem takiego breloczka z chipem, aż do jego domu. Chip umożliwia dokładne określenie pozycji danej osoby, dlatego jeśli sygnał z breloczka nie jest odbierany, bandyci maja pewność, że ofiary nie ma w domu ani w jego pobliżu. Wtedy włamują się i mogą spokojnie plądrować mieszkanie.

Polska policja otrzymała informację o procederze od funkcjonariuszy z Niemiec i Holandii. Statystyki policyjne dowodzą, iż tego rodzaju przestępstwami zajmują się głównie obywatele pochodzenia rumuńskiego.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz