Wójt wydzwoniła 76 tys. złotych

21 września 2010r. | Drukuj

Bożena Chmielewska , wójt gminy Łęczyce , wydzwoniła z telefonów służbowych ponad 76 tys. złotych i wcale nie zamierza zwrócić pieniędzy. – To skandal. Pani wójt marnotrawi publiczne pieniądze, których gmina nie ma! – grzmi Janusz Kreft, przewodniczący Rady Gminy.

Bożena Chmielewska, wójt Gm. Łęczyce, pow. Wejherowo

Wójt Bożena Chmielewska ma do dyspozycji dwa służbowe telefony komórkowe. Każdy z miesięcznym limitem 500 złotych. Jednak w ciągu zaledwie 9 miesięcy wydzwoniła ponad 76 tysięcy złotych. W tym czasie była trzykrotnie w Egipcie i stamtąd wielokrotnie dzwoniła oraz używała internetu. Tylko w lipcu rachunek za jej połączenia wyniósł 16 105 zł, zaś w czerwcu – 12 376 zł. Wójt nie zamierza jednak zwrócić pieniędzy.

– Nie złamałam prawa i to jest ważne – mówi rozbrajająco B. Chmielewska.

Tymczasem w gminie Łęczyce brakuje pieniędzy na wszystko. Samorząd nie jest w stanie remontować dróg, ani szkół, nie ma nawet środków na oświetlenie dróg. Zdenerwowani mieszkańcy mówią wprost: – To skandal! I domagają się zwrotu roztrwonionych publicznych pieniędzy. – Nie można tak marnotrawić samorządowych pieniędzy, których przecież Łęczyce nie mają – mówi Janusz Kreft , przewodniczący rady gminy.

Wygląda jednak na to, że gigantyczne rachunki będą musieli zapłacić  podatnicy. Jeśli gmina nie pokryje długu, do urzędu może wkroczyć komornik. Tymczasem wójt zapewnia, że z Egiptu rozmawiała służbowo, także o godzinie czwartej rano i gdy za jedną rozmowę rachunek wyniósł ponad 600 zł.

– Tak, sytuacja gminy jest ciężka, ale ja przecież mam prawo wyjechać na urlop – tłumaczy Bożena Chmielewska. – Czekamy na wyjaśnienia i zwrot 76 tysięcy złotych –  odpowiada jej radny Henryk Mazur.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz