Przewoził zdezelowane auta bez zezwolenia

03 listopada 2012r. | Drukuj

Dwa samochody wycofane z ruchu na terytorium Francji, bez prawa rejestracji i przywiezione do Polski bez zezwolenia zatrzymała przewoził mieszkaniec Lęborka zatrzymany przez Straż Graniczną.

fot. SG

– Cztery auta przewoził na lawecie mieszkaniec Lęborka, który do kontroli drogowej został przez strażników granicznych zatrzymany na krajowej szóstce. Jak się okazało, dwa spośród pojazdów – Peugeot i VW Caddy – zostały we Francji wycofane z ruchu bez prawa ponownej rejestracji – informuje Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Osobowy Peuegeot był już nawet częściowo spalony. W myśl przepisów, samochody powinny zostać zgłoszone jako odpad, a kierowca uzyskać zezwolenie na transgraniczne przemieszczanie odpadów. Takiego dokumentu lęborczanin nie miał.

W związku z naruszeniem ustawy o transporcie drogowym wobec kierowcy, a zarazem właściciela firmy przewozowej, zostanie wszczęte postępowania administracyjne za wykonywanie przewozu drogowego odpadów niebezpiecznych bez wymaganego zezwolenia. Dodatkowo ustecka Straż Graniczna złoży zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Słupsku o popełnieniu przestępstwa z art. 183 § 5 Kodeksu karnego – przewóz z zagranicy odpadów niebezpiecznych bez zgłoszenia i zezwolenia, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


Opublikowano w: LęborkMotoGKPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze