Gdynianie pamiętają o zasłużonych i poległych

31 października 2012r. | Drukuj

Co roku gdynianie odwiedzają nie tylko cmentarze, ale także spontanicznie gromadzą się przy pomnikach i tablicach poświęconych osobom zasłużonym dla miasta i zapalają znicze, by oddać im hołd i podkreślić, że o nich pamiętają.

fot Flickr/CC/Alesa Dam

Takimi miejscami są tradycyjnie pomniki „Ofiar Grudnia 1970″ w Gdyni Stoczni oraz przy Urzędzie Miasta Gdyni, pomnik „Tym co odeszli na wieczną wachtę” na Bulwarze Nadmorskim, pomnik Eugeniusza Kwiatkowskiego przy ul. 10 Lutego.

Na Cmentarzu Witomińskim jest to pomnik członków załogi „Leros Strenght”,  którzy utonęli wraz ze swym statkiem czy groby  marynarzy  promu „Heweliusz”. Jest tu także symboliczny Krzyż Katyński, przy którym w dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki od lat rozlewa się morze światła.

Lampki na pewno rozbłysną na Cmentarzu Obrońców Wybrzeża w Redłowie i na malutkim, już od dawna nieczynnym, cmentarzyku między pasami ruchu al. Zwycięstwa w Orłowie – Kolibkach.

Znajdą się niewątpliwie ludzie, którzy położą kwiaty i zapalą światła na grobie Antoniego Abrahama na pięknym cmentarzu, górującym nad portem wojennym –  przy najstarszym w Gdyni kościele Michała Archanioła na Oksywiu.


Opublikowano w: GdyniaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz