Tu powstaje Dom Pielgrzyma

31 października 2012r. | Drukuj

Budynek, w którym niegdyś mieściła się Szkoła Podstawowa nr 3 w Wejherowie, przekształca się w Dom Pielgrzyma. Po czterech latach intensywnych prac powstał nowy dach, a budynek rozpoczyna „nowe życie”.

fot. UM Wejherowo

W 2008 roku konserwator wydał pozwolenie na remont Domu Pielgrzyma w Wejherowie. Po intensywnych czterech latach widać tego efekty. – Ten budynek zaczyna na nowo funkcjonować. Wpisuje się w rzeczywistość miasta swoim pięknem – mówi O. Tyberiusz Nitkiewicz. Nowy dach kosztował170 tysięcy złotych i sfinansowano go z pomocą Urzędu Miejskiego w Wejherowie. Pomieszczenia w budynku w przyszłości mają służyć jako Dom Pielgrzyma.

fot. UM Wejherowo

Niebawem ruszają kolejne prace. – Na wiosnę chcemy zacząć remont klasztoru, który od 7 listopada wpisany będzie do rejestru zabytków – mówi O. Daniel Szustak, gardian, proboszcz parafii Św. Anny w Wejherowie. Docelowo Klasztor i Dom Pielgrzyma mają tworzyć całość, zależne jest to jednak od możliwości pozyskanych funduszy, które od początku rozpoczęcia prac spływają od samorządów lokalnych, wojewódzkich jak i mieszkańców Wejherowa.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz