Pamięć o pomordowanych w Karpnie

28 października 2012r. | Drukuj

W Nowym Karpnie nieopodal Lipusza znajduje się miejsce męczeństwa miejscowej ludności zamordowanej przez hitlerowskich Niemców. Aby uczcić ich pamięć, co roku w lesie przy grobach zbierają się mieszkańcy Lipusza, delegacje, przedstawiciele instytucji.

fot. nadesłane

Jak co roku rozpoczęły się uroczystości upamiętniające te tragiczne wydarzenia z 16 października 1939 roku. Wśród przybyłych gości byli członkowie rodzin ofiar, kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele lipuskich organizacji i instytucji oraz licznie zebrani mieszkańcy gminy. Po raz pierwszy w uroczystości uczestniczył Związek Strzelców „ Strzelec” z Chojnic.

Po złożeniu kwiatów odbyła się polowa Msza Święta poświęcona pamięci ofiar, którą celebrował ks. Prałat Jan Ostrowski. Na koniec uroczystości wójt Mirosław Ebertowski wraz z przewodniczącym rady Januszem Wawer podziękowali ks. Prałatowi za kultywowanie pamięci o historii Ziemi Lipuskiej i jej mieszkańców przekazując pamiątkową tabliczkę symbolizująca miejsce mordu w Karpnie.

Aneta Hudzińska


Opublikowano w: Region
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz