Doktorat z tej dziedziny zrobisz tylko na Pomorzu

30 października 2012r. | Drukuj

Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego jako pierwszy w Polsce otrzymał uprawnienia do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie ochrona środowiska. Obecnie Uniwersytet Gdański może nadawać stopnie doktora w 21 dyscyplinach naukowych.

fot. Uniwersytet Gdański

Uchwałę o przyznaniu Wydziałowi Chemii Uniwersytetu Gdańskiego uprawnień do nadawania stopnia doktora w dyscyplinie ochrona środowiska podjęto 29 października na posiedzeniu Prezydium Centralnej Komisji ds. Stopni i Tytułów. Uprawnienia w tej dyscyplinie przyznano po raz pierwszy w Polsce.

Uniwersytet Gdański był jedną z pierwszych uczelni w Polsce, która rozpoczęła przeszło 20 lat temu kształcenie na kierunku ochrona środowiska. Od tego czasu na Wydziale Chemii rozpoczął się dynamiczny rozwój tej dyscypliny, m.in. poprzez zatrudnienie wielu specjalistów z obszaru nauk o środowisku, kształcenie kadr własnych oraz powoływanie nowych jednostek organizacyjnych, zajmujących się badaniami w zakresie chemii, technologii, analityki i toksykologii środowiska.

Obecnie Uniwersytet Gdański posiada uprawnienia do nadawani stopnia doktora w 21 dyscyplinach naukowych oraz uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego w 15 dyscyplinach naukowych.


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze