Uwaga. 1 listopada zmiana w organizacji ruchu

30 października 2012r. | Drukuj

Komenda Powiatowa Policji w Lęborku poinformowała, że w związku z obchodami dnia 1 listopada zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

KPP

Ulica Kaszubska na całej długości będzie jednokierunkowa od miasta w stronę cmentarza, wyjątek będą stanowiły autobusy komunikacji miejskiej, które będą wracać tą ulicą od cmentarza do miasta. Będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “pierwszej pętli autobusowej” odbywać się będzie w prawo, ulicami Kartuską – Majkowskiego do ul. Abrahama, która będzie jednokierunkowa od Kaszubskiej do Abrahama i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “pierwszej pętli autobusowej” odbywać się będzie w lewo, ulicami Kartuską – ogródki działkowe Drętowo do drogi W214 i dalej ul. Krzywoustego. Droga tego wyjazdu będzie jednokierunkowa od Kaszubskiej do wjazdu na W214 i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi.

Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do “drugiej pętli autobusowej” odbywać się będzie tylko ul. Kaszubską na wprost do skrzyżowania na jezioro Osowskie lub przez Popowo, bez możliwości powrotu i wyjazdu ul. Kartuską i będzie tam obowiązywał zakaz zatrzymywania po obu stronach jezdni.

Na ul. Mieszka I wprowadzony będzie całkowity zakaz zatrzymywania pojazdów po obu stronach jedni (zakaz obowiązywać będzie do 4 listopada).

Pojazdy zaparkowane w nieprawidłowy sposób, nie stosujące się do znaków drogowych oraz utrudniające ruch, będą holowane na parking.

Na drogach dojazdowych na cmentarze w innych miejscowościach powiatu lęborskiego nie zmienia się organizacji ruchu drogowego. Należy jednak zachować ostrożność podczas dojazdu i przejazdu w pobliżu tych miejsc i zwrócić szczególną uwagę na pieszych.

Na ul. Kaszubskiej będę wyznaczone dodatkowe miejsca parkingowe. Policjanci apelują do osób udających się na lęborski cmentarz, aby szli na piechotę lub korzystali z komunikacji miejskiej, co w dużym stopniu przyspieszy podróż i ułatwi ruch pojazdów.

Osoby jadące na cmentarz samochodami muszą stosować się bezwzględnie do poleceń policjantów kierujących ruchem oraz osób ze służb pomocniczych pomagających przy organizacji ruchu w tym dniu.

Policjanci apelują również, aby przed wyjściem lub wyjazdem na cmentarz prawidłowo zabezpieczyć swoje mieszkanie. Należy pamiętać również, aby w pojazdach pozostawionych przed cmentarzami nie pozostawiać wartościowych przedmiotów, jak nawigacje, torebki, itp.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz