Celowo uszkadzali windy

01 grudnia 2010r. | Drukuj

Czterech nastolatków celowo uszkodziło instalację w co najmniej siedmiu windach osobowych na gdańskim osiedlu. Policja twierdzi, że mogło dojść do tragedii, gdyż drzwi do wind na wszystkich piętrach były odblokowane.

Fot. archiwum

Jak twierdzi policja – tylko cudem udało się uniknąć ofiar tego chuligańskiego wybryku. Czterech nastolatków z Chwaszczyna i Gdańska   celowo uszkadzało instalacje w windach.
Od pewnego czasu do komisariatu na Przymorzu napływały sygnały o tym, że ktoś psuje windy w blokach mieszkalnych na Zaspie. Z ustaleń policjantów wynikało, że sprawcy robili zwarcie instalacji elektrycznej, przez co windy zjeżdżały na parter, a drzwi do wind na wszystkich kondygnacjach odblokowywały się. Stwarzało to bardzo duże zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców, gdyż ktoś otwierając drzwi za którymi nie było dźwigu, mógł wpaść do szybu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Kryminalni i dzielnicowi z komisariatu intensywnie pracowali na ustaleniem sprawców tych przestępstw. Wreszcie udało się zatrzymać pierwszego z nich. Okazał się nim 13 letni gdańszczanin. Wczoraj policjanci zatrzymali kolejnych trzech sprawców chuligańskich wybryków w wieku 15-16 lat, którzy pochodzą z Chwaszczyna.

Policjanci zebrali materiał z którego wynika, że zatrzymani nastolatkowie uszkodzili co najmniej siedem wind. Będą odpowiadać za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Śledczy sprawdzają, czy nie mają na swoim koncie jeszcze innych przestępstw. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz