Ustawa śmieciowa tematem przewodnim NORDA

27 października 2012r. | Drukuj

W Gdyni spotkali się członkowie Forum Norda. Na ostatnim spotkaniu podobnie jak na poprzednich zebrani rozmawiali na temat ustawy śmieciowej, która ma wejść w życie w przyszłym roku. Wspólnie skłaniają się ku jednemu z możliwych kryteriów naliczania opłat.

fot. Forum Norda

W ostatnim czasie, największe emocje wzbudzał temat nowej ustawy śmieciowej i związane z nią ustalenie stawki opłat. Stąd kolejne tygodnie pracy zespołu roboczego zaowocowały szerszym uznaniem dla wyboru kryterium gospodarstwa domowego jako podstawy naliczania opłaty. – Gminy chciałyby jednak różnicować ryczałty w zależności od wielkości gospodarstw. Zespół roboczy podejmie starania, by ustalić prawną dopuszczalność  takich działań, bowiem sam tekst ustawy nie pozwala przyjąć bez wątpienia, że będzie to legalne. – ustalono na ostatnim spotkaniu Forum. Pozostałe kryteria naliczania opłat, które mają do wyboru gminy to: liczba mieszkańców, w zależności od powierzchni nieruchomości lub od ilości zużytej wody. – Większość gmin nadal nie podjęła ostatecznej decyzji co do sposobu naliczania opłaty. Najbardziej zaawansowana w pracach zdaje się być Rumia, która rozpisała już przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów pochodzących z nieruchomości zamieszkałych. – czytamy na Forum NORDA.

Nową inicjatywą Forum będą regularne spotkania skarbników gmin. We własnym fachowym gronie będą mogli dzielić się wątpliwościami oraz wypracowanymi rozwiązaniami trudnych problemów finansowych i prawnych. Najbliższe spotkanie zapowiedziano na 12 grudnia.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz