Park Kościerzyna

01 grudnia 2010r. | Drukuj

 W Kościerzynie powstanie osiedle mieszkaniowe z 260 lokalami oraz infrastrukturą – m.in.  podziemne parkingi,  place zabaw i przychodnia. Miasto podpisało w tej sprawie porozumienie z inwestorem.

Fot. GK: Plan nowego osiedla w Kościerzynie

Już niebawem w Kościerzynie rozpocznie się potężna inwestycja w budownictwie. Władze miasta porozumiały się z inwestorem, który planuje wybudować osiedle dla około tysiąca mieszkańców. Projekt pod nazwą Park Mieszkaniowy „Kościerzyna”  to inicjatywa pochodzącego z Kościerzyny dewelopera Artura Nabożnego. – Pomysł na inwestycję stał się realny dzięki współpracy z Urzędem Miasta i jego merytorycznemu wsparciu. W tej chwili jesteśmy już na zaawansowanym etapie prac. W Kościerzynie założyłem spółkę odpowiedzialną za projekt, zakupione zostały także grunty. Wszystko idzie zatem zgodnie z planem – przekonuje inwestor. Osiedle o powierzchni 2,375 ha  powstanie na terenie Kościerzyny Zachód, pomiędzy ul. Małcużyńskiego i ul. Moniuszki.

Fot. UM w Kościerzynie: Spotkanie z inwestorem

Budynki będą czteropiętrowe i wyposażone w windy osobowe, co sprzyja osobom niepełnosprawnym. – Dla mnie bardzo ważny jest właśnie fakt, że to nie biznes czysto komercyjny, ale też prospołeczny. Deweloper planuje stworzyć osiedle bardzo przyjazne dla Mieszkańców. Mówię tu o przychodni, placach zabaw, parkingach podziemnych czy nawet proekologicznych kolektorach słonecznych. Ponadto inwestor zamierza zbudować i wynająć ponad 3000 m2 powierzchni usługowej. Park Mieszkaniowy będzie zatem tętnił życiem –  mówi Marcin Modrzejewski, burmistrz Kościerzyny.  Władze miasta wierzą, że nowa inwestycja przyczyni się do powstania wielu miejsc pracy. Budowa osiedla ma się rozpocząć w połowie przyszłego roku.


Opublikowano w: KościerzynaWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Romek pisze:

    Super Projekt….. !!!

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze