Posypały się mandaty dla pieszych

25 października 2012r. | Drukuj

Kilkanaście osób otrzymało mandaty w ramach trwającej od wczesnych godzin rannych akcji „Piesi”. Czym najczęściej „grzeszą” przechodnie?

KPP Lębork

Policjanci prowadzący od wczesnych godzin rannych działania na terenie powiatu lęborskiego wylegitymowali ponad 20 osób, które popełniły wykroczenia drogowe. 16 z nich otrzymało mandaty, reszta została pouczona. Najczęstszym powodem do zatrzymania pieszych przez policjantów było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Zdarzali się również przechodnie „mylący” kolory na sygnalizatorze. Większość ukaranych nie kryła zdziwienia, że oni, tak samo jak kierowcy, mogą otrzymać mandat. W tym dniu policja była raczej łaskawa i nie wystawiała wysokich mandatów. Miały one bardziej charakter przypomnienia o zasadach ruchu drogowego w zakresie dotyczącym pieszych.

Działania prowadzone były w całym województwie pomorskim i miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz uświadomienie pieszym, że oni również w dużym stopniu są odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze i mogą stać się sprawcami zdarzeń drogowych. Akcja będzie powtórzona.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz