Donice zamiast aut

30 listopada 2010r. | Drukuj

Gdyńscy kierowcy skarzą się na… donice. Na ulicy Śląskiej miasto ustawiło kilkadziesiąt efektownych gazonów z drzewkami. Niestety, zabierają one miejsce do parkowania.  

Betonowe gazony, w których rosną małe brzozy, o element małej architektury. Ma ona upiększyć i shumanizować ulicę Śląską w Gdyni. To pomysł miejskiego ogrodnika, Maury Zaworskiej-Błaszkiewicz. – Zaprojektowaliśmy takie rozwiązanie, ponieważ domagali się tego sami mieszkańcy – wyjaśnia. – Chcieliśmy posadzoną w donicach roślinnością ożywić tę przestrzeń, ale efekty zobaczymy dopiero wiosną  – dodaje miejski ogrodnik.

Fot. Marcin/Gdynia: Ulica Śląska

Problem w tym, że zniknęło sporo miejsc parkingowych. – Teraz jest jeszcze gorzej – mówią poirytowani  kierowcy, którzy korzystają tu z miejsc postojowych – bo samochody i tak stają między gazonami, tyle że jest ciaśniej i niebezpieczniej. Ulica Śląska znajduje się w sąsiedztwie strefy płatnego parkowania, dlatego zawsze jest tu tłoczno. Z donic cieszą się zatem okoliczni mieszkańcy, którzy domagali się więcej zieleni zamiast samochodów pod oknami. To właśnie rada dzielnicy Działki Leśne wnioskowała o zaprojektowanie i budowę małej zielonej architektury.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze