Marina w Brodnicy

27 września 2010r. | Drukuj

Ponad 4 mln zł kosztowała budowa Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze w Brodnicy Górnej koło Kartuz, słynącej do tej pory z truskawkobrania. 2,8 mln zł gmina otrzymała na tę inwestycję ze środków unijnych – pochodzących  z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

– Nad jeziorem Brodno Wielkie powstał jeden z najnowocześniejszych kompleksów turystycznych w naszym regionie – podkreśla Mirosława Lehman, burmistrz Kartuz. – Od wielu lat jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w naszej gminie nie był odpowiednio zagospodarowany, co uniemożliwiało jego pełne wykorzystanie.

Scena w kształcie odwróconej łodzi. / fot. Anna Trepczyk

W ośrodku sportów wodnych powstała prawdziwa marina – miejsce postoju dla łodzi wraz z zapleczem, sala szkoleniowa, pomieszczenia dla ratowników oraz kąpielisko i okazała scena w kształcie odwróconej łodzi. Mieszkańcy regionu cieszą się z tej inwestycji, ale jednocześnie ubolewają, że centrum żeglarstwa zostało otwarte po sezonie letnim. – Wygląda to trochę, jak element kampanii wyborczej – mówią niezadowoleni.

– Naprawdę, bardzo zaskoczyło mnie to, co zobaczyłem – powiedział podczas otwarcia Mieczysław Struk, marszałek Województwa Pomorskiego,– Macie tutaj największą scenę w województwie pomorskim. Pani burmistrz i mieszkańcom serdecznie gratuluję tego pięknego obiektu.

fot. Anna Trepczyk

Sobotnią imprezę na Złotej Górze rozpoczęły regaty, w których wzięło udział 60 załóg. Po raz pierwszy Żeglarskie Mistrzostwa Kartuz odbyły się na Jeziorze Brodno Wielkie. O puchary i medale walczyli w kilku kategoriach dorośli, a także dzieci i młodzież. Po zawodach sportowych rozpoczął się gminny festyn. Atrakcją „Dnia otwartego” był występ zespołu „Leszcze”.
Opublikowano w: KartuzyRekreacja i sport
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz