Kaszubski hymn narodowy w komórce

22 października 2012r. | Drukuj

Kaszubski hymn „Zemia Rodnô” dzwonkiem w telefonach. Z okazji 105 urodzin największego kaszubskiego poety, jego dzieło trafiło nie tylko pod strzechy, ale także do sieci.

fot. T-Mobile

Z okazji obchodów 105. rocznicy urodzin zmarłego przed laty poety i kompozytora Jana Trepczyka, wszyscy miłośnicy kultury kaszubskiej mogą otrzymać darmowy dzwonek na telefon komórkowy z hymnem „Zemia Rodnô”. Dzięki projektowi Stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota i współpracy z jednym z operatorów bramek sms, 22.10.2012 r.dzwonek dotrze do blisko 15 tysięcy mieszkańców Kaszub.

Wszyscy, którzy chcieliby ustawić sobie hymn kaszubski w swoim telefonie, mogą pobrać go za darmo ze strony kaszebsko.com/kaszubski-dzwonek lub radiokaszebe.pl


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
  1. Andrzej napisał(a):

    To jest jakiś skandal! Hymn to nie jest piosenka o huzarze i dupie Maryni żeby grac go w autobusie, samochodzie czy toalecie. To pieśń, którą należy słychać z odpowiednim szacunkiem, w skupieniu i powadze. To zakrawa na profanację!

  2. Franciszek napisał(a):

    Czyżby aż skandal ? Nasuwa się pytanie – ilu Kaszubów zna słowa czy melodię hymnu, a właściwie marsza kaszubskiego. Sądzę, że w zamyśle autorów była sprawa upowszechnienia i spopularyzowania hymnu. Zbyt ekstremalnym i niestosownym jest odniesienie do toalety, a jeśli już, to proponuję wstać i na baczność odebrać wiadomość – przepraszam – ten przekąs proszę włożyć między żarty. W Gdańsku na ratuszu też są wygrywane melodie bliskie sercu każdego Polaka – patrioty. Niechaj się wypowiedzą jeszcze inni i to będzie czytelnym obrazem jak tą sprawę postrzegają odbiorcy.

  3. abdullah napisał(a):

    Qrna, a od kiedy Kaszubi to naród?

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Także kaszubskiego
Niemała gratka dla słupskich maturzystów. Targi Edu Day już jutro!
W Powiecie słupskim powstały nowe Punkty Rejestracji Pojazdów
LGD Dorzecze Łeby przedstawia harmonogram konkursów
Na podstawie 17 zdjęć odtworzyli malowidło zniszczone przez hitlerowców. „Niebo polskie” wraca na swoje miejsce
Pierwszy jubileusz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach
Orzeczenie w sprawie OMT poznamy 27 lutego
Konferencja o różnorodności językowej w Senacie RP

Najnowsze komentarze