Kaszubski hymn narodowy w komórce

22 października 2012r. | Drukuj

Kaszubski hymn „Zemia Rodnô” dzwonkiem w telefonach. Z okazji 105 urodzin największego kaszubskiego poety, jego dzieło trafiło nie tylko pod strzechy, ale także do sieci.

fot. T-Mobile

Z okazji obchodów 105. rocznicy urodzin zmarłego przed laty poety i kompozytora Jana Trepczyka, wszyscy miłośnicy kultury kaszubskiej mogą otrzymać darmowy dzwonek na telefon komórkowy z hymnem „Zemia Rodnô”. Dzięki projektowi Stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota i współpracy z jednym z operatorów bramek sms, 22.10.2012 r.dzwonek dotrze do blisko 15 tysięcy mieszkańców Kaszub.

Wszyscy, którzy chcieliby ustawić sobie hymn kaszubski w swoim telefonie, mogą pobrać go za darmo ze strony kaszebsko.com/kaszubski-dzwonek lub radiokaszebe.pl


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
  1. Andrzej napisał(a):

    To jest jakiś skandal! Hymn to nie jest piosenka o huzarze i dupie Maryni żeby grac go w autobusie, samochodzie czy toalecie. To pieśń, którą należy słychać z odpowiednim szacunkiem, w skupieniu i powadze. To zakrawa na profanację!

  2. Franciszek napisał(a):

    Czyżby aż skandal ? Nasuwa się pytanie – ilu Kaszubów zna słowa czy melodię hymnu, a właściwie marsza kaszubskiego. Sądzę, że w zamyśle autorów była sprawa upowszechnienia i spopularyzowania hymnu. Zbyt ekstremalnym i niestosownym jest odniesienie do toalety, a jeśli już, to proponuję wstać i na baczność odebrać wiadomość – przepraszam – ten przekąs proszę włożyć między żarty. W Gdańsku na ratuszu też są wygrywane melodie bliskie sercu każdego Polaka – patrioty. Niechaj się wypowiedzą jeszcze inni i to będzie czytelnym obrazem jak tą sprawę postrzegają odbiorcy.

  3. abdullah napisał(a):

    Qrna, a od kiedy Kaszubi to naród?

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Kobylnicy będą szukać muzycznych talentów. Na zakończenie imprezy występ MOA
Ruszyła policyjna akcja „TROĆ”
Październik miesiącem walki z rakiem piersi. Bezpłatne badania w Słupsku
Generał Sosabowski uhonorowany przez lęborskich harcerzy
„Nuty Reformacji”. Wystawa modlitewników i kancjonałów
Jarosław Gowin był gościem honorowym 49. Inauguracji Roku Akademickiego w Akademii Pomorskiej w Słupsku
Kolejna naukowa inicjatywa Koła Historyków AP za nami
Dyskutowano o muzeach na Kaszubach

Najnowsze komentarze