Kaszubski hymn narodowy w komórce

22 października 2012r. | Drukuj

Kaszubski hymn „Zemia Rodnô” dzwonkiem w telefonach. Z okazji 105 urodzin największego kaszubskiego poety, jego dzieło trafiło nie tylko pod strzechy, ale także do sieci.

fot. T-Mobile

Z okazji obchodów 105. rocznicy urodzin zmarłego przed laty poety i kompozytora Jana Trepczyka, wszyscy miłośnicy kultury kaszubskiej mogą otrzymać darmowy dzwonek na telefon komórkowy z hymnem „Zemia Rodnô”. Dzięki projektowi Stowarzyszenia Kaszëbskô Jednota i współpracy z jednym z operatorów bramek sms, 22.10.2012 r.dzwonek dotrze do blisko 15 tysięcy mieszkańców Kaszub.

Wszyscy, którzy chcieliby ustawić sobie hymn kaszubski w swoim telefonie, mogą pobrać go za darmo ze strony kaszebsko.com/kaszubski-dzwonek lub radiokaszebe.pl


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu: 3 (dodaj własny »):
  1. Andrzej pisze:

    To jest jakiś skandal! Hymn to nie jest piosenka o huzarze i dupie Maryni żeby grac go w autobusie, samochodzie czy toalecie. To pieśń, którą należy słychać z odpowiednim szacunkiem, w skupieniu i powadze. To zakrawa na profanację!

  2. Franciszek pisze:

    Czyżby aż skandal ? Nasuwa się pytanie – ilu Kaszubów zna słowa czy melodię hymnu, a właściwie marsza kaszubskiego. Sądzę, że w zamyśle autorów była sprawa upowszechnienia i spopularyzowania hymnu. Zbyt ekstremalnym i niestosownym jest odniesienie do toalety, a jeśli już, to proponuję wstać i na baczność odebrać wiadomość – przepraszam – ten przekąs proszę włożyć między żarty. W Gdańsku na ratuszu też są wygrywane melodie bliskie sercu każdego Polaka – patrioty. Niechaj się wypowiedzą jeszcze inni i to będzie czytelnym obrazem jak tą sprawę postrzegają odbiorcy.

  3. abdullah pisze:

    Qrna, a od kiedy Kaszubi to naród?

Dodaj komentarz