Zmierzą się z językiem kaszubskim

22 października 2012r. | Drukuj

Pół godziny zajmie uczestnikom napisanie tekstu o różnym poziomie trudności w zależności od kategorii wiekowej. Tekst będzie w języku kaszubskim i zmierzą się z nim zarówno uczniowie jak i nauczyciele – wkrótce XI Dyktando Języka Kaszubskiego.

fot. sxc.hu

Konkurs znajomości kaszubszczyzny co roku cieszy się ogromną popularnością, przyciągając kilkuset uczestników. Podczas XI Dyktanda Języka Kaszubskiego, które odbędzie się 10 listopada 2012 r. w Zespół Szkół w Strzepczu będzie można zarówno wykazać się doskonałą znajomością zasad pisowni, jak też bliżej poznać twórczości Aleksandra Labudy. W konkursie mogą wziąć udział  uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Oddzielne kategorie przewidziano także dla dorosłych, profesjonalistów i nauczycieli języka kaszubskiego oraz laureatów I miejsc poprzednich edycji dyktanda. Podczas dyktanda obowiązywać będą zasady pisowni przyjęte 13 maja 1996 r. i te zapisane w Uchwałach opublikowanych w Biuletynie Rady Języka Kaszubskiego. Oprócz udziału w konkursie uczestnicy m.in. wybiorą się na wycieczkę śladami Aleksandra Labudy. Zgłoszenia należy składać pisemnie na formularzu do 24 października 2012 r.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze