Mgła paraliżuje lotniska

22 października 2012r. | Drukuj

Mgła paraliżuje od niedzieli rano ruch samolotów i pracę polskich lotnisk. W Rębiechowie samoloty lądują i startują, ale pasażerowie mają kłopoty, bo część maszyn nie może dotrzeć do celu.

Mimo, że mgła nie utrudnia ruchu w samym Gdańsku,  pasażerowie lecący do innych polskich miast odczuwają już skutki zamieszania. Rano został odwołany  pierwszy lot do Warszawy, a także opóźniły się poranne samoloty Eurolotu do Wrocławia i Krakowa. Mgła całkowicie sparaliżowała ruch na lotniskach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Nie odbywają się tam żadne operacje lotnicze.

– W Gdańsku pogoda nie utrudnia pracy portu, jednak samoloty w ruchu krajowym są odwołane,  albo mają opóźnienia – wyjaśniają pracownicy portu lotniczego im. Lecha Wałęsy.

Mgła już w niedzielę rano spowodowała zamieszanie na polskim niebie. W stolicy od godz. 21 nie lądowały samoloty. – Warunki są na tyle trudne, że piloci nie podejmują decyzji o bezpiecznym lądowaniu. Samoloty kierowane są na lotniska zapasowe. Mamy informację o co najmniej 20 samolotach, które wylądowały w Gdańsku, Rzeszowie, Krakowie i Budapeszcie – powiedział w TOK FM Przemysław Przybylski, rzecznik lotniska im. Chopina w Warszawie. Tymczasem na Okęciu nadal panuje chaos. Opóźnienia sięgają już kilku godzin, a żadne samoloty nie lądują, a ni nie startują (godz. 10.30).

fot. Kamera lotniska w Rębiechowie

W niedzielę gdańskie lotnisko musiało przejąć część samolotów, w tym połączenia  przekierowane z Bydgoszczy oraz dziesięć samolotów, które nie mogły wylądować w Warszawie i Modlinie. Dzisiaj żadnych dodatkowych lądowań jeszcze nie było.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz