Ratownik zawiadomił o wypadku, którego nie było

17 października 2012r. | Drukuj

Lęborscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który zawiadomił służby ratunkowe i policję o poważnym wypadku na krajowej 6. Żadnego wypadku nie było, a mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności. 

www.lebork.policja.gov.pl

W kwietniu br. na pogotowie zadzwonił mężczyzna z informacją, że na drodze krajowej nr 6 doszło do groźnego wypadku. Miały w nim uczestniczyć 3 samochody, a 6 osób było rannych, w tym dwie ciężko. Na miejsce zostało skierowanych kilka zastępów karetek pogotowia, zastępy straży pożarnej i kilka radiowozów z Lęborka oraz Wejherowa. Jak się okazało był to tylko głupi kawał.

Policjanci z Lęborka we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku ustalili personalia mężczyzny i zatrzymali go. Żartownisiem okazał się 26 – letni ratownik medyczny, mieszkaniec województwa kujawsko – pomorskiego. Wczoraj mężczyzna został przesłuchany. Poza odpowiedzialnością karną będzie musiał też ponieść koszty akcji ratowniczej. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz