Najznakomitsze chóry i organiści

16 października 2012r. | Drukuj

W czwartek 18 października rozpocznie się w Rumi XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego. Popularny przegląd chórów i solistów odbywa się tu nieprzerwanie od 1989 roku. Tym razem zabrzmi również muzyka organowa.

fot. www.festiwal-mr-rumia.pl

W tym tygodniu do Rumi zjadą chóry i organiści z Europy. Wezmą udział w XXIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisława Ormińskiego. W ramach festiwalu odbywają się dwa konkursy: organowy i zespołów chóralnych. Tegoroczną edycję otworzy konkurs muzyki organowej, w ramach którego wystąpi 12 organistów z Rosji, Słowacji i Polski. W piątek wystąpią organiści, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu . W ramach gościnnego koncertu w tym dniu, wystąpi także znany wielbicielom organów z występów w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Oliwie, profesor Sławomir Kamiński. Jury złożone z profesorów najlepszych, polskich uczelni muzycznych wybierze najlepszego.

fot. www.festiwal-mr-rumia.pl

W sobotę rozpocznie się druga część konkursu, w którym udział wezmą zespoły chóralne z Polski i Rosji. Obok konkursu zespołów chóralnych, nagrodę jury przyzna w konkursie na najlepsze wykonanie pieśni religijnej w języku kaszubskim. Konkurs urozmaici seminarium dla dyrygentów, które poprowadzi dyrektor Filharmonii Wrocławskiej – Andrzej Kosendiak.

Konkurs zakończą dwa koncerty: finałowy w wykonaniu Chóru Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją Agnieszki  Franków-Żelezny oraz koncert laureatów, połączony z wręczeniem nagród.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze